fbpx
KURZY FOTOGRAFOVANIA V BRATISLAVE AJ ONLINE UŽ OD ROKU 2009.

3 Tipy pre lepšiu Fotku / 48.

3 tipy front

Prinášame vám 3 praktické tipy lektora AKF, čo a ako zlepšiť na Vašej fotografii. Pretože nato, aby ste sa zo svojej alebo aj cudzej fotografie poučili, nepotrebujete jej dvojstranový rozbor!

Prečítate za minútku a okamžite sa môžete pustiť do fotenia ešte lepších záberov.

Ak aj vy chcete, aby sa na vašu fotku pozrel niekto z lektorov AKF a dal vám tri praktické rady, čo na nej zlepšiť, stačí ak pošlete tri fotografie na adresu 3tipy@akf.sk a my z nich vyberieme 1 záber do ďalšieho článku!

3 tipy pre lepšiu fotku 48.

Vitajte vo Foto Edukácii AKF Bratislava. Tvorca dnešných 3 Tipov je Braňo Vaněk.
Autorkou fotografie je Michaela Hrončeková.

Krásny slnečný deň prajem Michaela. Ďakujeme za fotografie na otipovanie, potešili ste nás 🙂

V prílohe od vás sme našli 3 fotky, jednu z mobilu, a dve zo zrkadlovky.

Na otipovanie som si vybral jarnú snímku z makového poľa fotenú zrkadlovkou. Za výborné považujem použitia slnečníka a slamáka, milý detail 🙂

Ako prvé mi do očí udrie práve urezaný slnečník. To je žiaľ výrazná chyba a nemalo by sa vám to stávať. V takto voľnom a statickom priestore (pole) máme určite dosť miesta na vytvorenie dokonalej kompozície. Prečo sú na snímke stromy, ktoré naviac smerujú našu pozornosť preč od fotografovanej? Čo takto radšej viac makovíc a človeka? Zmenou pozície medzi fotografom, fotografovanou a polom získate inú prespektívu a určite a lepšiu snímku.

Na fotke vidím smerovanie – línia tesne v poli na ľavo od ženy, smer pohľadu a stromy smerujú na jedno miesto – keďže sa však v tomto priesečníku nič nechádza ide zjavne o nechcený náhodný efekt. A prečo to spomínam? Pretože vytvoriť takéto smerovanie na skutočný cieľ je už známka fotografickej rozvahy.

Zároveň sa chcem spýtať, prečo na výšku s takým množstvom neba? Prázdny nedobre naexponovaný prietor. Pri expozícii bez doplnkového svetelného zdroja a priamo do jpeg nám nebo vylezie takmer naisto prepálené a takmer bezfarebné. Pomôcť môže ešte trocha vyššie clonové číslo, menej neba na fotke, doplnkový zdroj svetla (odrazná doska) na presvetlenie osoby.

3 Tipy pre lepšiu Fotku / 48.
Všetko o portréte

Chcete aj vy vedieť fotiť portrét na úrovni? Získať foto zákazky? Všetko o kurze Portrétnej fotografie nájdete nižšie.

Farba. Snímka je nasnímaná v studených tónoch, čo jej výrazne uberá na pocite príjemnej chvíle. Fotíte do jpeg, čo je samozrejme pre začiatočníka úplne v poriadku, pohrajte sa s vyvážením bielej, nastavte si napr. zamračené a získajte teplejšie, pre oko príjemnejšie farby.

Detail. Prečo od chrbta? Dvojo ramienok a veľmi fádna farba oblečenia žiaľ snímke nepomohli. Fotograf musím myslieť na detial – vopred si dohodnite celkový vizuál – farby poľa poznáte, dolaďte oblečenie.

Technika fotenia. Snímky nie je ostrá na správnom mieste. Ostrili ste na maky z nášho pohľadu pred ženu. Máme zvládnutú technickú stránku fotenia? Viete ostriť na vami vybrané miesto?

Miška, vybrali ste si koníček, na ktorého zvládnutie často treba dlhé mesiace fotenia. Nedajte sa odradiť. Som veľmi rád, že vám môžem aspoň takto pomôcť a ešte raz ďakujem za vaše fotografie. Prajem Dobré svetlo pre Bezchybnú fotku!

Nezabudnite...

Aj Vy poslať svoje 3 fotografie na adresu 3tipy@akf.sk aby ste sa mohli rýchlo a bezbolestne posunúť ďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kalendár akcií

Najnovšie kurzy

Najnovšie komentáre

Otváracie hodiny

  • Pondelok08.30 - 20.30
  • Utorok08.30 - 20.30
  • Streda08.30 - 20.30
  • Štvrtok08.30 - 20.30
  • Piatok08.30 - 20.30
  • Sobota08.30 - 20.30
  • Nedeľa08.30 - 20.30