fbpx
KURZY FOTOGRAFIE V BRATISLAVE AJ ONLINE UŽ OD ROKU 2009.

3 Tipy pre Vašu lepšiu fotografiu / 47.

3 tipy

3 praktické tipy lektora Dobrej Fotky, čo a ako zlepšiť na Vašej fotografii. Jednoducho a stručne. Pretože, nato, aby ste sa zo svojej alebo aj cudzej fotografie poučili, nepotrebujete jej dvojstranový rozbor!

Prečítate za minútku a okamžite sa môžete pustiť do fotenia ešte lepších záberov.

Ak aj vy chcete, aby sa na vašu fotku pozrel niekto z lektorov Dobrej Fotky a dal vám tri praktické rady, čo na nej zlepšiť, stačí ak pošlete maximálne tri fotografie na adresu 3tipy@dobrafotka.sk a my z nich vyberieme 1 záber do ďalšieho článku 3 Tipy pre Vašu lepšiu fotografiu!

3 tipy

Autorkou snímky je Angelika Batóová. 3 Tipy spísal Braňo Vaněk.

Krásny deň prajem Angelika a ďakujem za fotografiu na otipovanie. 

Potešili ste nás vcelku podarenou momentkou z detského ihriska. Úprimná detská radosť, zaujatie a celkovo dobrá nálada zo zdielaného spoločného momentu je na snímke skutočne vidieť. Za výrazné plus považujem aj dobre spracované svetlo vo vlasoch.

Skúsme však z formátu “momentka” postúpiť ďalej. Tak aby sa aj z obyčajnej snímky stal moment pamätný.

Výber miesta na fotenie a jednoduchosť. Na snímke je žiaľ zbytočne veľa vecí. Ruksak, igelitový obal a nakoniec aj masívna tmavá drevenná konštrukcia preliezky. Dobré a  zapamätateľné snímky sú vždy vizuálne čisté a jednoduché.
Ešte dodám, ak už sme urezali z nôh, tak poďme radšej ešte bližšie. Sústreďme sa na tváre, teda na emócie.

Technika fotenia. Snímky nie je ostrá na správnych miestach. Ak môžem byť nepríjemne úprimný – fotografia nieje ostrá prakticky nikde. Ostrili ste pred hlavný motív. Chyba objektívu? Máme zvládnutú technickú stránku fotenia? Určitý diel neostrosti je spôsobený aj použitím kratšieho exp. čas ako bolo správne.
Plus, pre naozaj kvalitný a ostrý portrét s efektne rozostreným pozadím potrebujeme kvalitné sklá. Napríklad pevná 200mm f/4.0 by sa s vašim, inak dosť kvalitným fotoaparátom, mohla výborne kamarátiť.

Postproces. Dnes to už bez dodatočných úprav v podstate nejde. Vo všeobecnosti stačí málo. Presvetliť tiene, potiahnuť čierny bod, teplejšie svetlo, kontrast, doostriť… Podľa vkusu môžete pridať farebné tónovanie. Za 2 minúty máte vybavené a výsledkom bude jednoducho krajšia fotka. A o to nám, zvlásť pri fotení detí ide.

Angelika, ešte raz ďakujem za vašu fotografiu a prajem Dobré svetlo pre Dobrú fotku!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kalendár akcií

Najbližšie kurzy

Otváracie hodiny

  • Pondelok08.30 - 20.30
  • Utorok08.30 - 20.30
  • Streda08.30 - 20.30
  • Štvrtok08.30 - 20.30
  • Piatok08.30 - 20.30
  • Sobota08.30 - 20.30
  • Nedeľa08.30 - 20.30