fbpx
KURZY FOTOGRAFOVANIA V BRATISLAVE AJ ONLINE UŽ OD ROKU 2009.

3 Tipy pre lepšiu Fotku / 47.

3 tipy

3 praktické tipy lektora AKF Bratislava, čo a ako zlepšiť na Vašej fotografii. Jednoducho a stručne. Pretože, nato, aby ste sa zo svojej alebo aj cudzej fotografie poučili, nepotrebujete jej dvojstranový rozbor!

Prečítate za minútku a okamžite sa môžete pustiť do fotenia ešte lepších záberov.

Ak aj vy chcete, aby sa na vašu fotku pozrel niekto z lektorov AKF a dal vám 3 praktické rady, čo na nej zlepšiť, stačí ak pošlete maximálne tri fotografie na adresu 3tipy@akf.sk a my z nich vyberieme 1 záber do ďalšieho článku!

3 tipy

Vitajte v dnešnej Foto Edukácii AKF. Autorkou snímky je Angelika Batóová. 3 Tipy spísal Braňo Vaněk.

Krásny deň prajem Angelika a ďakujem za fotografiu na otipovanie. 

Potešili ste nás vcelku podarenou momentkou z detského ihriska. Úprimná detská radosť, zaujatie a celkovo dobrá nálada zo zdielaného spoločného momentu je na snímke skutočne vidieť. Za výrazné plus považujem aj dobre spracované svetlo vo vlasoch.

Skúsme však z formátu “momentka” postúpiť ďalej. Tak aby sa aj z obyčajnej snímky stal moment pamätný.

Výber miesta na fotenie a jednoduchosť. Na snímke je žiaľ zbytočne veľa vecí. Ruksak, igelitový obal a nakoniec aj masívna tmavá drevenná konštrukcia preliezky. Dobré a zapamätateľné snímky sú vždy vizuálne čisté a jednoduché.
Ešte dodám, ak už sme urezali z nôh, tak poďme radšej ešte bližšie. Sústreďme sa na tváre, teda na emócie.

3 Tipy pre lepšiu Fotku / 47.
Naučte sa portrétovať

Portrétovanie je najčastejšia požiadavka na fotenie, často aj platené. Staňte sa aj vy skvelým a dobre plateným portrétistom.

Technika fotenia. Snímky nie je ostrá na správnych miestach. Ak môžem byť nepríjemne úprimný – fotografia nieje ostrá prakticky nikde. Ostrili ste pred hlavný motív. Chyba objektívu? Máme zvládnutú technickú stránku fotenia? Určitý diel neostrosti je spôsobený aj použitím kratšieho exp. čas ako bolo správne.
Plus, pre naozaj kvalitný a ostrý portrét s efektne rozostreným pozadím potrebujeme kvalitné sklá. Napríklad pevná 200mm f/4.0 by sa s vašim, inak dosť kvalitným fotoaparátom, mohla výborne kamarátiť.

Postproces. Dnes to už bez dodatočných úprav v podstate nejde. Vo všeobecnosti stačí málo. Presvetliť tiene, potiahnuť čierny bod, teplejšie svetlo, kontrast, doostriť… Podľa vkusu môžete pridať farebné tónovanie. Za 2 minúty máte vybavené a výsledkom bude jednoducho krajšia fotka. A o to nám, zvlásť pri fotení detí ide.

Angelika, ešte raz ďakujem za vašu fotografiu a prajem Dobré svetlo pre Bezchybnú fotku!

Nezabudnite...

Aj Vy poslať svoje 3 fotografie na adresu 3tipy@akf.sk aby ste sa mohli rýchlo a bezbolestne posunúť ďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kalendár akcií

Najnovšie kurzy

Najnovšie komentáre

Otváracie hodiny

  • Pondelok08.30 - 20.30
  • Utorok08.30 - 20.30
  • Streda08.30 - 20.30
  • Štvrtok08.30 - 20.30
  • Piatok08.30 - 20.30
  • Sobota08.30 - 20.30
  • Nedeľa08.30 - 20.30