fbpx
KURZY FOTOGRAFOVANIA V BRATISLAVE AJ ONLINE UŽ OD ROKU 2009.

3 Tipy pre lepšiu Fotku / 50.

autorka Michaela Krajčíková

Prinášame vám 3 praktické tipy lektora AKF, čo a ako zlepšiť na Vašej fotografii. Aby ste sa zo svojej alebo aj cudzej fotografie poučili, nepotrebujete jej dvojstranový rozbor.

Prečítate za minútku a okamžite sa môžete pustiť do fotenia ešte lepších záberov.

Ak aj vy chcete, aby sa na vašu fotku pozrel niekto z lektorov AKF a dal vám tri praktické rady, čo na nej zlepšiť, stačí ak pošlete 2-3 fotografie na adresu 3tipy@akf.sk a my z nich vyberieme 1 záber do ďalšieho článku!

autorka Michaela Krajčíková

Do dnešnej Foto Edukácie AKF prispela na otipovanie fotografka Michela Krajčíková. 3 Tipy spísal Braňo Vaněk.

Ahoj Michaela. Z trojice fotiek som vybral takú strednú, myslím, že ti takto poradím najviac 🙂

V prvom rade pochválim výber miesta a času. Naozaj nádherne rozkvitnutá lúka a čas pred západom slnka, čo sa na tomto môže nepodariť.

Prosím kontroluj si odkiaľ a kam dopadá svetlo. Slečna otočená opačným smerom a posunutá vyššie do osvetlenej časti by bola celá vystavená krásnym teplým lúčom zapadajúceho slnka. Výsledok o 100 bodov lepší. Takto je čiastočne utopená v tieni. A to je škoda.

Zanedbala si detail. Skrčená deka pod telom, nie veľmi elegantná póza s ohnutým chrbtom a prešlapaná časť pred fotografovanou nesvedčí premyslenému výsledku. Chceme radšej vystretý chrbát a teda natiahnuté telo. Nie faldík pod pazuchou a pohľad na spodnú časť tela. Tá mala byť na tejto fotke radšej odstránená lepším komponovaním obrazu. Slečna môže napríklad klačať aby bola vzpriamená a spodok tela by som vôbec nefotil, fotke nič neprináša.

Osobne sa mi veľmi nepáči, ak sa rám okuliarov “dotýka” oka – tu vždy požiadam fotografovaného aby si okuliare “vytiahol” do hora. Otvorí sa tak priehľad k očiam. Naviac, pri tejto fotke zo svetlom spoza hlavy, bočnica okuliarov tieni oko. Ale chápem, že to je len taká moja posadnutosť 🙂

prezenčný kurz fotografovania Portrét v prirodzenom svetle AKF Bratislava
Prirodzený portrét

Aj zdanlivo jednoduchá fotka dievčaťa na lúke bude vyzerať lepšie ak si necháte poradiť ako na to skúseným fotografom a lektorom.

Zhrňe si to: fotografovanú osobu vystav teplému svetlu, vizuálne uprac priestor pred fotografovanou a postaraj sa aby sme na tvári nemali tiene. V tomto prípade radšej foť iba vzpriamenú vrchú časť tela za použitia aj dlhšieho skla, tak aby sme sa vizuálne priblížili k osobe. Alebo aj kratším a poď bližšie. Skús nahradiť trocha mdlý úsmev skutočnou reakciu na vtip a zachyť reálny úsmev 🙂

Ďakujem Michaela a prajem ti skvelé svetlo!

Nezabudnite...

Aj Vy poslať svoje 3 fotografie na adresu 3tipy@akf.sk aby ste sa mohli rýchlo a bezbolestne posunúť ďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kalendár akcií

Najnovšie kurzy

Najnovšie komentáre

Otváracie hodiny

  • Pondelok08.30 - 20.30
  • Utorok08.30 - 20.30
  • Streda08.30 - 20.30
  • Štvrtok08.30 - 20.30
  • Piatok08.30 - 20.30
  • Sobota08.30 - 20.30
  • Nedeľa08.30 - 20.30