fbpx
KURZY FOTOGRAFOVANIA V BRATISLAVE AJ ONLINE UŽ OD ROKU 2009.

Vašo Bárta, fotograf a lektor AKF

“Pri fotení unikám do sveta estetiky a emócií – a platí to rovnako pri produktovej fotke ako pri umeleckom akte.”

Vašo Bárta

fotograf a lektor AKF Vašo Bárta

Prvýkrát som začal fotiť ako desaťročný na zvitkový film so sovietskym fotoaprátom Ľubiteľ – strašne som sa na to tešil, a veľmi som bol sklamaný keď som videl výsledky (a netvrdím, že to bolo fotoaprátom 🙂 ). Spočiatku ma fascinovala skôr technická stránka fotenia – všetky tie šošovky, clony, kolieska a tlačítka… Pri fotení na film som sa stihol ešte trochu vyblázniť s otcovou Praktikou, a potom s vlastným Canonom, až prišla dlhá pauza – naplnená najmä prácou a rodinou.

Pred pár rokmi som však začal opäť nachádzať cestu k fotografii – tentoraz už digitálnej. Samoštudoval som, skúšal som, až som si napokon povedal, že trochu formálneho vzdelania a vedenia mi neuškodí.

Absolvoval som rekvalifikačný kurz AKF, množstvo ďalších workshopov v oblasti portrétnej fotografie, umeleckého aktu, produktovej fotografie aj street fotografie, pod vedením aj takých renomovaných fotografov ako Robert Vano či Kamil Varga.

V poslednom období sa venujem tiež videotvorbe, absolvoval som niekoľko workshopov aj Letnú školu filmového jazyka VŠMU, kde môj študentský film (rozumej filmík, etuda 🙂 ) dokonca vyhral v diváckom hlasovaní.

Najviac sa ale človek posúva praxou – ako hovoril už Lenin: fotiť, fotiť, fotiť :-). Snažím sa tým riadiť, a tak neustále niečo fotím alebo natáčam. Vtedy mám svoj “flow”, a to hneď dvakrát – keď fotím, a keď fotografie spracovávam. Krásu a uspokojenie nachádzam pri fotení potrétov, umeleckého aktu, ale tiež zátiší a lifestyle produktov, a špecifickú radosť mi prináša street fotografia.

Vašove čerstvé fotografie

Vašo Bárta, fotograf a lektor AKF
Technická stránka fotky

Nedarí sa vám fotiť fotky správne svetlé? Neviete ako ostriť na miesto kám práve potrebujete? Máte rozmazané fotky?

Kalendár akcií

Najnovšie kurzy

Najnovšie komentáre

Otváracie hodiny

  • Pondelok08.30 - 20.30
  • Utorok08.30 - 20.30
  • Streda08.30 - 20.30
  • Štvrtok08.30 - 20.30
  • Piatok08.30 - 20.30
  • Sobota08.30 - 20.30
  • Nedeľa08.30 - 20.30