fbpx
KURZY FOTOGRAFOVANIA V BRATISLAVE AJ ONLINE UŽ OD ROKU 2009.

Matt Rybansky, fotograf a lektor AKF

“Čaro fotografie ma pohltilo v roku 2005. Od začiatku ma fascinovali možnosti digitálnej fotografie a možnosti úprav fotografií.”

Matt Rybansky

Matt Rybansky, fotograf a lektor AKF

Na začiatku to boli hodiny samoštúdia, čitania kníh, časopisov, článkov na internete a skúšania rôzných techník. Neskôr som si spravil strednú odbornú školu so zameraním – fotograf. Potom som pokračoval so vzdelavaním na rôznych workshopoch na Slovensku aj v zahraničí. No najviac som sa naučil praxou, keď som dostal zákazku a musel som vytvoriť skvelý výsledok (;

Mojím hlavným zameraním je reklamná, produktová, portrétna fotografia, architektúra a umelecký akt.

Prešiel som si rôznymi žánrami od street fotografie až po reklamu. No už od začiatku som inklinoval ku komerčnej reklamnej fotografii. Tá ma oslovila najviac a je to aj to, čomu sa najviac venujem.

“Fotografia predáva”, s tým tvorím každú fotografiu. Na komerčnej fotografii ma baví, keď sú moje fotografie publikované na webe, v časopisoch, po meste na billboardoch. Toto, hneď po spokojnosti klienta, mi prináša pocit dobre vykonanej práce 😉

Umelecký akt bol pre mňa veľkou výzvou od začiatku a tak som sa mu postupne venoval viac. Pri umeleckom akte hľadám línie a zaujímave tvary. Moje umelecké akty som mal na výstave Krása Ženského Tela v Bratislave aj v Žiline.

``A preto pri fotení dbám na každú maličkosť``.

Určite budete súhlasiť, že veľké veci sa rodia z malých detailov. A preto pri fotení dbám na každú maličkosť. Výber miesta, profesionálna vizáž, komunikácia s osobou, ktorú fotím, či dokonca zakúpenie novej techniky, to všetko sú detaily, ktoré vo finále prinesú ovocie v podobe dokonalej fotografie a spokojného klienta.

Fotografiu som začal vyučovať na základe podnetov z okolia, kamaráti sa tiež chceli naučiť upravovať fotografie 😉 Zo začiatku to boli individuálne workshopy fotografovania a úprav. Neskôr som začal spoluorganizovať workshopy so známou slovenskou fashion fotografkou a mojou dobrou kamarátkou Stankou Hricovou. Od roku 2013 som lektorom v Akadémii Kreatívnej Fotografie.

Pracoval som pre spoločnosti ako sú: Alstom, AutoKelly, Barrock, Bene, Christian Barret, Cushman&Wakefield, daren&curtis, Dental Studio, GoodNight Drink, Hotel Carlton Radisson Blu, Hotel Relax, Hotel Tri Studničky, Inštitút Estetickej Medicíny, Lenovo, Mercure hotel, METRO, ONE fashion Outlet Voderady, Penzion Kamélia , Reebok, Spartan Race SK&CZ, Tax Office, Unilever, Wertheim, WESTEND Tower a mnohé mnohé ďalšie…

Mattove fotografie

Kalendár akcií

Najnovšie kurzy

Najnovšie komentáre

Otváracie hodiny

  • Pondelok08.30 - 20.30
  • Utorok08.30 - 20.30
  • Streda08.30 - 20.30
  • Štvrtok08.30 - 20.30
  • Piatok08.30 - 20.30
  • Sobota08.30 - 20.30
  • Nedeľa08.30 - 20.30