fbpx
KURZY FOTOGRAFOVANIA V BRATISLAVE AJ ONLINE UŽ OD ROKU 2009.

3 Tipy pre lepšiu fotku / 40.

3 Tipy pre lepšiu fotku / 40.

3 praktické tipy lektora AKF Bratislava, čo a ako zlepšiť na Vašej fotografii. Nato, aby ste sa zo svojej alebo aj cudzej fotografie poučili, nepotrebujete jej dvojstranový rozbor!

Prečítate za minútku a okamžite sa môžete pustiť do fotenia ešte lepších záberov.

Ak chcete, aby sa na vašu fotku pozrel niekto z lektorov AKF a dal vám 3 praktické rady, stačí ak pošlete maximálne tri fotografie na adresu 3tipy@akf.sk a my z nich vyberieme 1 záber do ďalšieho článku!

3 tipy AKF

Vitajte vo Foto Edukácii. Tvorca dnešných 3 Tipov je Braňo Vaněk.
Autorkou fotografie je Kristína Mokrá.

Dobrý deň Kristínka, fotografia s presahom, alebo ak chcete hĺbkou nás vždy poteší.

Páči sa mi váš prevod do Monochromatickej. “Decentne výrazný”, čierna ako má byť, kontrast tak akurát. Oceňujem voľbu klasického vzhľadu. Vo svetlých tónoch sa však pár obrazových informácií stráca, to však nejak zásadne nevadí. Ak to bude pri ďalšom fotení dôležité, pomôže vám snímanie do raw formátu. Určite viete, že z neho je možné vytiahnuť „viac“ obrazových informácií.

Ako by ste vy popísala snímku? Chceli ste niečo vyjadriť alebo to máme chápať iba ako záznam návštevy miesta? Kde sme, je nám bezpochyby jasné, to je v poriadku ale čo ďalej? Trocha by sa mi žiadalo vidieť viac ako len jednu snímku…

Kompozične trocha “rozjarená” snímka. Na ľavej strane nám tak uteká kúsok betónového stĺpika. Pre mňa osobne je náklon trocha moc ostrý, ubral by som. Naviac, je sporné, či práve tu a či práve takto: tým myslím, takéto miesto, táto konkrétna ulička si zaslúži trocha decentnejší prístup. Osoba na snímke situáciu chápe a zjavne sa jej dotýka. A spravili ste dobre, že ste si počkali na moment prázdnej uličky iba s jednou osobou.

reportáž a dokument kurz AKF
Má vaša fotka názor?

Pripravíme vás na Reportáž, absolvujete Workshop Street fotky a dostanete poldennú konzultáciu vašej Reportáže.

Chápem, že sa nejedná o reportážny súbor do niektorého periodika, dané miesto, spomienka na veci minulé nás určitým spôsobom viažu a dobrý fotograf by mal vedieť vycítiť výsledok.

Použitie čiernobelej verzie je často chápané ako „pokus o umenie“. Prosím neberte to tak, často je to čisto pragmatické rozhodnutie – ak je snímka „priveľmi farebná“ je použitie čb prevodu skvelý spôsob ako zjednodušiť a upevniť silu obrazu.

Ďakujem vám Kristína, za vašu fotografiu. Všetkým prajem Dobré svetlo pre bezchybnú fotku.

Nezabudnite...

Aj Vy poslať svoje 3 fotografie na adresu 3tipy@akf.sk aby ste sa mohli rýchlo a bezbolestne posunúť ďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kalendár akcií

Najnovšie kurzy

Najnovšie komentáre

Otváracie hodiny

  • Pondelok08.30 - 20.30
  • Utorok08.30 - 20.30
  • Streda08.30 - 20.30
  • Štvrtok08.30 - 20.30
  • Piatok08.30 - 20.30
  • Sobota08.30 - 20.30
  • Nedeľa08.30 - 20.30