fbpx
KURZY FOTOGRAFOVANIA V BRATISLAVE AJ ONLINE UŽ OD ROKU 2009.

3 Tipy pre lepšiu fotku / 39.

3 Tipy pre lepšiu fotku / 39.

3 praktické tipy lektora AKF Bratislava, čo a ako zlepšiť na Vašej fotografii. Nato, aby ste sa zo svojej alebo aj cudzej fotografie poučili, nepotrebujete jej dvojstranový rozbor!

Prečítate za minútku a okamžite sa môžete pustiť do fotenia ešte lepších záberov.

Chcete, aby sa na vašu fotku pozrel niekto z lektorov AKF a dal vám 3 praktické rady, čo na nej zlepšiť, pošleti maximálne tri fotografie na adresu 3tipy@akf.sk a my z nich vyberieme 1 záber do ďalšieho článku!

3 tipy AKF

Vitajte vo Foto Edukácii. Tvorca dnešných 3 Tipov je lektor AKF Tomáš Morilon.
Autor fotografie: Tomáš Valient

Tomáš Tomášovi posiela ahoj! Ďakujem za fotky. Príjemný pokus o klasickú exteriérovú portrétovku. Pomer strán fotografie žiaľ nekorešponduje s objektom. Nad hlavou modelky chýba kúsok priestoru, vhodnejšie by bolo zachytiť viac zeleného pozadia. Objekt musí mať na fotografii určitý priestor, inak pôsobí natlačene. Pri fotení zrkadlovkou vám odporúčam používať (aj pri dodatočných orezoch) klasický (natívny) formát 2:3.

Vzhľadom k pozadiu by som odporúčal použitie blesku na vyváženie nepomeru medzi osvetlenou časťou a modelkou. Jej predná časť tela sa ponára v tieni. Celkovo snímke chýba „život“. Práve blesk, prípadne odrazová plocha vie snímku výrazne oživiť. Napriek svetlu vo vlasoch, čo naznačuje určitú vedomosť autora, chýba fotografii svetlo.

Póza modelky pôsobí príliš suchopádne. Je až priveľmi vidno, že tvoja modelka nie je uvoľnená. Póza rúk to prezradzuje asi najviac. Chcelo by to niečo štavnatejšie, uvoľniť sa, nohy spustiť trošku do priestoru. Náklon dievčata smerom dozadu je veľmi neštastný. Toto stačí napraviť v fotoeditore jednoduchým orezom s narovnaním. Pozor, nehovorím o narovnaní horizontu.

kurz fotografie portrét v prirodzenom svetle AKF
Portrétovať s gráciou

Chýba vašim portrétom život, elegancia alebo hravosť? Nedarí sa vám zachytiť podstatu fotografovanej osoby?

Záverom ešte dodám, na začiatku máme tendenciu fotiť svojich blízkych. To však často nedopadne úplne dobre. Nebojte sa osloviť trocha skúsené dievčatá, modelov pre pózovanie. Výsledky budete mať lepšie – ono totiž nejde vždy len o fotografa, zvlášť v začiatkoch.

Dobré svetlo a bezchybné fotky všetkým prajem!

Nezabudnite...

Aj Vy poslať svoje 3 fotografie na adresu 3tipy@akf.sk aby ste sa mohli rýchlo a bezbolestne posunúť ďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kalendár akcií

Najnovšie kurzy

Najnovšie komentáre

Otváracie hodiny

  • Pondelok08.30 - 20.30
  • Utorok08.30 - 20.30
  • Streda08.30 - 20.30
  • Štvrtok08.30 - 20.30
  • Piatok08.30 - 20.30
  • Sobota08.30 - 20.30
  • Nedeľa08.30 - 20.30