fbpx
KURZY FOTOGRAFOVANIA V BRATISLAVE AJ ONLINE UŽ OD ROKU 2009.

3 Tipy pre lepšiu fotku / 33.

3 Tipy pre lepšiu fotku / 33.

3 praktické tipy lektora AKF Bratislava, čo a ako zlepšiť na Vašej fotografii. Nato, aby ste sa zo svojej alebo aj cudzej fotografie poučili, nepotrebujete dvojstranový rozbor!

Prečítate za minútku a okamžite sa môžete pustiť do fotenia ešte lepších záberov.

Chcete, aby sa na vašu fotku pozrel lektor AKF a dal vám 3 praktické rady, čo na nej zlepšiť? Pošlite max. 3 fotografie na adresu 3tipy@akf.sk a my z nich vyberieme 1 záber do ďalšieho článku.

3 Tipy pre lepšiu fotku / 33.

Vitajte vo Foto Edukácii. Autorkou dnešnej fotografie je Kvet Nguyen.
3 tipy dnes dodal Braňo Vaněk.

Príjemný dobrý deň prajem Kvet. Poslali ste nám príjemnú nostalgickú a hĺbavú snímku. Tlmené svetlo. Jemne podexponovaná, šlo pravdepodobne o zámer? Snaží sa autorka snímky niečo naznačiť? Pre mňa ťažko čitatelná snímka – máme hľadať za obrazom niečo viac? Je tu príbeh, je tu skrytá emócia? Pre mňa ako európana, je žiaľ tvár a emócia tejto exotickej dievčiny nečitateľná. Ale to je práve priestor na “tajomno”. Pokúsil by som sa viac experimentovať s výrazom – plocha na zlepšenie tu určite je. Vyskúšal by som viacero póz a výrazov.

Z môjho pohľadu sa mi zdá snímok málo ostrý, čo však môže byť spôsobené neštastnou a dosť extrémnou komprimáciou obrazu. Takže druhý tip znie: dávajte si pozor mieru zmenšenia obrazu. Nie za každú cenu treba ísť až na niekoľko málo kB, občas jednoducho treba dáta nechať väčsie.

Celkom podarená snímka má nedostok práve v kompozícii obrazu. Takto odfotografovaná postava (odrezané nohy bez zjavného dôvodu) môže navodzovať dojem dodatočného vloženia do snímky. Štvorcová snímka si priam žiada dokonalé centrálne línie. Tu už aj jemné vychýlenie pôsobí rušivo. Pri fotografickom projekte si dovolím odporučiť: skúste si vopred vyjasniť výslednú podobu snímky, či série. Dosť by vám to pomohlo sa sústrediť. Vyberte sa na fotografovanie s jasnou predstavou.

Ďakujeme vám za možnosť komentovať takýto podarený tajomný snímok a prajem vám ešte veľa úspechov v napredovaní. Dobré svetlo všetkým.

3 Tipy pre lepšiu fotku / 33.
Neviete zmenšovať fotky?

Fotky máte na IG neostré? Už opäť vaša fotka vyzerá farebne inak ako na počítači? Čo to je RGB a na čo je to dobré?

Nezabudnite...

Aj Vy poslať svoje 3 fotografie na adresu 3tipy@akf.sk aby ste sa mohli rýchlo a bezbolestne posunúť ďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kalendár akcií

Najnovšie kurzy

Najnovšie komentáre

Otváracie hodiny

  • Pondelok08.30 - 20.30
  • Utorok08.30 - 20.30
  • Streda08.30 - 20.30
  • Štvrtok08.30 - 20.30
  • Piatok08.30 - 20.30
  • Sobota08.30 - 20.30
  • Nedeľa08.30 - 20.30