fbpx
KURZY FOTOGRAFOVANIA V BRATISLAVE AJ ONLINE UŽ OD ROKU 2009.

3 Tipy pre lepšiu fotku / 34.

3 Tipy pre lepšiu fotku / 34.

3 praktické tipy lektora AKF Bratislava, čo a ako zlepšiť na fotografii. Nato, aby ste sa zo svojej alebo aj cudzej fotografie poučili, nepotrebujete dvojstranový rozbor!

Prečítate za minútku a okamžite sa môžete pustiť do fotenia ešte lepších záberov.

Chcete, aby sa na vašu fotku pozrel lektor AKF a dal vám 3 praktické rady, čo na nej zlepšiť? Pošlite max. 3 fotografie na adresu 3tipy@akf.sk a my z nich vyberieme 1 záber do ďalšieho článku.

foto edukacia 3 tipy AKF

Vitajte vo Foto Edukácii. Tvorca dnešných 3 Tipov je lektor AKF Tomáš Morilon.
Autorkou fotografie je Dáša Gazdíková.

Dáška naozaj podarená fotografia. Je vidno, že už máš niečo nafotené. Výber miesta aj osadenstva. Žiaľ biela prepálená obloha (naviac s nepekným zafarbením) je častým nedostatkom aj inak podarených fotografií. Odporúčam použitie prechodového ND filtra, prípadne bracketing alebo aspoň fotiť do RAW, kde je ešte stále možnosť čiastočnej záchrany prepalu. A samozrejme tá najlepšia možnosť, fotiť na manuále a vďaka dokonalej znalosti exponovať správne.

Zadná čast koníka je trošku schovaná v tme. Stačilo by trocha rozjasniť lokálnou úpravou v tieňoch. Ďalšou možnosťou je použitie extérneho blesku na dosvetlenie tmavých častí scény. Nerozumiem však smeru, ktorým sa pozerajú mladomanželia. Bol to zámer? Poviem to tak trocha obyčajne, prepáč ale podľa mňa pozerajú do blba. Pritom pes aj kôň sa pozerajú správnym alebo lepšie, vhodným smerom.

kurz fotografie AKF externý blesk
Málo života na fotkách?

Nedobré svetlo? Nechtiac fotíte nudné zábery, bez iskry života? Máte mizerný kontrast a farby tiež nestoja za nič?

Šaty nevesty trocha “utekajú” do modra až ružovo-fialova. Chápem použitie farebného filtra pre atmosféru, stačí však lokálne vymaskovať šaty a stiahnuť nechcený efekt na mieste, ktoré by pravdepodobne malo byť biele. Pri tvojom stupni, leveli skúseností by to snáď už malo byť samozrejmé.

Dáška ďakujem, tvoje fotky boli super. Ono totiž platí, že veľké vylepšenia, najväčšie skoky v kvalite robia práve začiatočníci. Pokročilá fotografka ako napríklad Dáška, už musí pre zlepšenie urobiť omnoho viac a často drobných úloh.

Dobré svetlo priatelia Bezchybnej Fotky!

Nezabudnite...

Aj Vy poslať svoje 3 fotografie na adresu 3tipy@akf.sk aby ste sa mohli rýchlo a bezbolestne posunúť ďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kalendár akcií

Najnovšie kurzy

Najnovšie komentáre

Otváracie hodiny

  • Pondelok08.30 - 20.30
  • Utorok08.30 - 20.30
  • Streda08.30 - 20.30
  • Štvrtok08.30 - 20.30
  • Piatok08.30 - 20.30
  • Sobota08.30 - 20.30
  • Nedeľa08.30 - 20.30