fbpx
KURZY FOTOGRAFOVANIA V BRATISLAVE AJ ONLINE UŽ OD ROKU 2009.

3 Tipy pre lepšiu fotku / 32.

3 Tipy pre lepšiu fotku / 32.

3 praktické tipy lektora AKF Bratislava, čo a ako zlepšiť na Vašej fotografii. Nato, aby ste sa zo svojej alebo aj cudzej fotografie poučili, nepotrebujete dvojstranový rozbor!

Prečítate za minútku a okamžite sa môžete pustiť do fotenia ešte lepších záberov.

Chcete, aby sa na vašu fotku pozrel lektor AKF a dal vám 3 praktické rady, čo na nej zlepšiť? Pošlite max. 3 fotografie na adresu 3tipy@akf.sk a my z nich vyberieme 1 záber do ďalšieho článku.

3 tipy od fotografa AKF

Vitajte vo Foto Edukácii. Tvorca dnešných 3 Tipov je Tomáš Morilon, fotograf a lektor AKF.
Autor fotografie: Michal Vrábeľ

Ahoj Michal, tvoja fotografia je naozaj zaujímavá, ale… Pôvodný kompozičný zámer bol dobrý, v náročnej kombinácií to však trocha nevyšlo. Horné tri pruhy, elektrické vedenie, totiž vytvárajú v kompozícii nerovnováhu. Spojenie starého s novým je však vynikajúce. Viac by sa mi v tomto prípade páčilo, ak by bol kríž umiestnený skôr na pravej strane fotografie v zlatom reze, tak by došlo k vyváženiu. Zaujímavé by mohlo byť aj umiestnenie na stred. V tom prípade by bolo vhodné nechať krížu trocha väčší priestor.

Za zváženie by možno stálo aj odstránenie snehu z pred Kristových nôh. Snehová kôpka pôsobí na fotografii rušivo. Pravdepodobne práve kvôli nahromadeniu v spodnej časti snímky. Poodstúpil by som a fotil by som ešte viac zo spodu.

Michal, vtáčikovi v ľavom dolnom rohu vôbec nerozumiem. Prečo tam je a čo má znamenať? Je to tvoje logo? Ak áno, je extrémne nevhodne umiestnený, naviac technicky nesprávne. Je to zbytočný symbol, ktorý nie je čitateľný. Ja ako divák netuším, načo tam vlastne je. Moje odporúčanie znie, jednoznačne ho v takejto verzii prestaň používať.

Michal, výborná scéna. Ak si dočítal až sem a možeš, skús to nafotiť znova. Správne zvládnutá kompozícia je holt vo fotografii nezastúpiteľná. Ale to už isto všetci viete. Dobré svetlo prajem.

3 Tipy pre lepšiu fotku / 32.
Fotka je všade naokolo

Pre dokonalú fotografiu netreba ísť do New Yorku. Dobrá fotka je všade okolo vás, otvorte oči a zdvihnite hlavu.

Nezabudnite...

Aj Vy poslať svoje 3 fotografie na adresu 3tipy@akf.sk aby ste sa mohli rýchlo a bezbolestne posunúť ďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kalendár akcií

Najnovšie kurzy

Najnovšie komentáre

Otváracie hodiny

  • Pondelok08.30 - 20.30
  • Utorok08.30 - 20.30
  • Streda08.30 - 20.30
  • Štvrtok08.30 - 20.30
  • Piatok08.30 - 20.30
  • Sobota08.30 - 20.30
  • Nedeľa08.30 - 20.30