fbpx
KURZY FOTOGRAFOVANIA V BRATISLAVE AJ ONLINE UŽ OD ROKU 2009.

Andrej Lojan, fotograf a lektor AKF

„Pre mňa je dokumentárna fotografia pravda podávaná v kráse. Žiť v pravde je pre každého z nás dôležité. A v kráse sa ľahšie prijíma, nech už je pravda príjemná alebo nie. Preto vidím význam vo fotografii, ktorá človeku niečo hovorí.“

Andrej Lojan

Andrej Lojan, fotograf a lektor AKF

Fotografii a fotografovaniu sa venujem od roku 2001. Dokumentárnu fotografiu som spoznal v roku 2005, kedy som sa zúčastnil workshopu s dokumentárnym fotografom Matúšom Zajacom v Ružomberku.

Sám som neskôr viedol niekoľko fotografických worshopov ako asistent fotografov Matúša Zajaca, Andreja Bána, Jozefa Sedláka a Rudolfa Lendela. Tiež som viedol samostatné mediálne semináre zamerané na fotografiu organizované prevažne pre mládež.

V roku 2010 som bol zakladajúcim členom občianskeho združenia PHOS spolu s fotografmi Matúšom Zajacom, Michalom Fulierom,  Lacom Maďarom a teoretikmi Mariánom Paukovom a Ivanou Pástorovou.

Združenie si dalo za cieľ zviditeľniť dokumentárnu fotografiu, ktorá nesie humánne posolstvo o človeku a vyjadruje názor na sociálne otázky s odkazom na bressonovskú tradíciu rozhodujúceho okamihu.

Svoje fotografické cykly som vystavoval na niekoľkých kolektívnych výstavách s inými významnými fotografmi ako sú Jindřich Štreit (ČR), Matúš Zajac, Jozef Sedlák, Andrej Bán, Boris Németh, Jozef Ondzík a iný.

V roku 2013 som sa stal víťazom 2. ročníka súťaže SLOVAK PRESS PHOTO, kde som v kategórii Každodenný život (samostatná fotografia) získal prvé miesto za fotografiu z Domova sociálnych služieb v Bojkovej.

Okrem spracovávania vlastných tém fotografujem pre Hospodárske noviny, pre časopis .týždeň a konzervatívny denník Postoj.

Andrejove fotografie

Kalendár akcií

Najnovšie kurzy

Najnovšie komentáre

Otváracie hodiny

  • Pondelok08.30 - 20.30
  • Utorok08.30 - 20.30
  • Streda08.30 - 20.30
  • Štvrtok08.30 - 20.30
  • Piatok08.30 - 20.30
  • Sobota08.30 - 20.30
  • Nedeľa08.30 - 20.30