3 praktické tipy lektora AKF, čo a ako zlepšiť na Vašej fotografii. Jednoducho a stručne. Pretože, nato, aby ste sa zo svojej alebo aj cudzej fotografie poučili, nepotrebujete jej dvojstranový rozbor!
Prečítate za minútku a okamžite sa môžete pustiť do fotenia ešte lepších záberov.
Ak aj vy chcete, aby sa na vašu fotku pozrel niekto z lektorov AKF a dal vám 3 praktické rady, čo na fokte zlepšiť, stačí ak pošlete maximálne tri fotografie na adresu 3tipy@akf.sk a my z nich vyberieme 1 záber do ďalšieho článku!
Vitajte v dnešnej Foto Edukácii. Autorom fotografie je Juraj Števček. Tvorcom 3 Tipov je lektor AKF Peter Rácz.
Juraj nám poslal fotografie celkovo až štyri a dnes sa Peter pozrie na prvú z nich.
Vynikajúca fotografia, ktorá má atmosféru a emóciu, pri pohľade na ňu ma premôže pocit absolútneho zimného ticha a pokoja.
Fotka má to, čo dokáže udržať pozornosť.
V zásade sa jej nedá čo vytknúť a kde by sa dalo ísť ešte ďalej, je snáď eliminovanie malej časti obrazu, ktorá môže pôsobiť ako rušivý prvok.
Konkrétne myslím na strom na okraji pravej časti fotografie. Najoptimálnejšie by bolo postaviť sa pri snímaní tak, aby nebol vôbec v zábere. V prípade už exponovanej fotografie je možnosť “vygumovať” strom vo Photoshope alebo napríklad v Lightroome.
Fotografia je o subjektívnom vnímaní, stálo by však za to posunúť spodný okraj záberu mierne vyššie a ešte viac sa sústrediť na miesta, kde sa vytvára atmosféra – stromy a ich konáre miznúce v hmlistej oblohe.
A ak by som chcel byť detailista, postavu medzi stromami v červenej vetrovke by som desaturoval. Pri dlhšom pátraní očami po scéne červená odrazu “vyskočí” a vyruší z rozjímania.
Myslím si však, že fotografia je súca na zavesenie na stenu. Gratulujem!
Juraj ďakujeme. Dobré svetlo pre Dobrú Fotku tebe aj všetkým čitateľom.
Nezabudnite...
Aj Vy poslať svoje 3 fotografie na adresu 3tipy@akf.sk aby ste sa mohli rýchlo a bezbolestne posunúť ďalej.
Pridaj komentár