3 Tipy priamo na vašu fotografiu po ktorých budete určite fotiť lepšie
📸 Na zlepšenie vašich fotiek stačí jedna minúta!
Prinášame vám 3 praktické tipy lektora AKF, čo a ako zlepšiť na Vašej fotografii. Aby ste sa zo svojej alebo aj cudzej fotografie poučili, nepotrebujete jej dvojstranový rozbor.
Prečítate za minútku a okamžite sa môžete pustiť do fotenia ešte lepších záberov.
Ak aj vy chcete, aby vám lektor priamo na vašej fotke poradil, pošlite nám 2-3 svoje fotografie na 3tipy@akf.sk a my vyberieme jednu, ktorú v ďalšom článku zrozumiteľne zhodnotíme. Získajte spätnú väzbu a zlepšite svoje fotografické zručnosti!
#FotímeLepšie #TipyPreFotografov #FotokurzAKF
Nová Foto Edukácia AKF, fotkou na otipovanie prispela fotografka Mima alebo Michal. 3 Tipy navrhol Braňo Vaněk.
Zdravím Mima. Trocha ma zamrzelo, že ste k fotke doslovne nenapísali ani slovo. Preto si niektoré informácie domyslím.
Svetlo
Fotografia vznikla v improvizovanom „štúdiu“ s plochým svetlom – v podstate si trúfnem povedať – nafotená v tieni. Čo na jednej strane zabráni vzniku napr. neželaným prepalom na druhej strane, takéto svetlo je žiaľ „až nudné“.
Pri portrétoch detí je dôležité, aby svetlo lichotilo tváram a nevrhalo ostré tiene. Nabudúce skúste jemnejšie bočné osvetlenie alebo prirodzené svetlo z okna, na nízku hodnotu nastavený externý blesk aby bol výraz mäkší a fotografie pôsobili prirodzenejšie. A na modelovanie tvárí pre zvýraznenie hĺbky, ktoré zároveň zvýši živosť a kontrast snímky.
Kompozícia a pozadie
Fotka bola nasnímaná 150mm, výrez zo záberu je teda pomerne úzky a mám pocit prehustenia spodnej časti obrazu. Odrezaný klobúk na ľavo a prsty na pravo sú výsledkom nepozornosti. Celú scénu, zvlášť fotenú na portrét a z takejto diaľky by som „vystaval“ radšej na výšku. Vďaka tomu by som viac vyplnil plochu fotografie a nevznikol by mi hluchý prázdny priestor. Lapač snov, ešte k tomu z časti zakrytý záhybmi plachty fotke podľa mňa nepridáva žiadnu podstatnú informáciu a z novej plnšej kompozície by som ho úplne odstránil.
Tip naviac
Fotografovanie detí je téma žiadaná a vyhľadávaná. V jednom ohľade je však náročná na seba hodnotenie, zvlášť pri fotení blízkych. Autor sa často nedokáže preniesť cez vlastnú emocionálnu väzbu a fotografie zvyčajne hodnotí lepšie ako si zaslúžia. Preto vám pri fotení svojich blízkych radím, buďte na seba o niečo náročnejší.
Chcete aj vy bezplatnú poradu pre vašu lepšiu fotografiu?
Ak aj vy chcete, aby sa na vašu fotku pozrel niekto z lektorov AKF a dal vám tri praktické rady, čo na nej zlepšiť, stačí ak pošlete 2-3 fotografie na adresu 3tipy@akf.sk a my z nich vyberieme 1 záber do ďalšieho článku!
Pridaj komentár