fbpx
KURZY FOTOGRAFIE V BRATISLAVE AJ ONLINE UŽ OD ROKU 2009.

Tomáš Morilon, fotograf a lektor AKF

“Nakoľko som vyrastal v umelecky založenej rodine umenie ma v rôznych podobách sprevádzalo takmer na každom kroku”.

Tomáš Morilon

Tomáš Morilon, fotograf a lektor AKF

Narodil som sa v Banskej Štiavnici a detstvo som prežil v prostredí nádhernej prírody Štiavnických vrchov, čo sa odzrkadlilo aj v mojej tvorbe.

Obklopený maľbou, fotografiou či poéziou a hudbou som sa už ako 10-ročný postupne prepracoval až k prvým experimentom s fotoaparátom a čiernobielou fotografiou.

Intenzívne sa fotografii venujem od roku 1999, odkedy som prešiel rôznymi fázami. V súčasnosti sa venujem prevažne experimentálnej fotografii a jej veľkoformátovému kombinovaniu s rôznymi klasickými i netradičnými výtvarnými technikami.

Pri fotografovaní sa najčastejšie zameriavam na zachytenie atmosféry a pohybu vo forme statického obrazu. Na samotnú maľbu svetlom, čím zvýrazňujem pravú podstatu fotografie a potláčam vo všeobecnosti zaužívanú “dokonalosť”. Dlhodobo sa venujem zdokonalovaniu experimentálnej techniky založenej primárne na základoch pohybovej neostrosti, individuálne kombinovanej so zmenou ohniskových vzdialeností, posunom roviny ostrosti, či vzdialenosti od fotografovaného objektu a inej manipulácii s optikou fotoaparátu počas jedinej expozície.

K fotografii pristupujem ako k prostriedku na prikrášlenie reality a jej vyobrazeniu v lepšom, intenzívnejšom, či jednoducho len zaujímavejšom svetle a farbách.

Momentálne žijem a tvorím v Bratislave s tým, že podklady a inšpiráciu pre svoju prácu a fotografie vyhľadávam ako doma, tak aj pri svojich cestách po celom svete.

Tomášove fotografie

Kalendár akcií

Najnovšie kurzy

Otváracie hodiny

  • Pondelok08.30 - 20.30
  • Utorok08.30 - 20.30
  • Streda08.30 - 20.30
  • Štvrtok08.30 - 20.30
  • Piatok08.30 - 20.30
  • Sobota08.30 - 20.30
  • Nedeľa08.30 - 20.30