Kurzy

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
Individuálny Workshop Umelecký akt

Individuálny Workshop Umelecký akt

Workshop ateliérovej fotografie Umelecký akt je určený pre pokročilých fotografov so záujmom o dokonalú prácu so svetlom. Zvládnete prácu s modelom/kou. Ovládnete ateliérové svietenie na tej najvyššej úrovni. Vytvoríte si príjemnú atmosféru a stvoríte esteticky a kvalitatívne nádherné fotografie. Pod vedením profesionálneho fotografa a lektora sa naučíte dokonale chápať a využívať výhody ateliérového svetla a vaše fotografie dosiahnu zaslúžený obdiv.

Jeden na jednoho. Iba vy a lektor s obsahom a v čase podľa vášho želania!

Cena: 199€

3 hodinový Individuálny program v čase a s lektorom podľa vášho želania
* * *

O Individuálnom workshope Umelecký akt: Putovanie krivkami tela

dynamicwang-CahFCy7OWZg-unsplash

Nahé ľudské telo a jeho krása láka umelcov odjakživa - a to nielen v maliarstve či sochárstve, ale aj vo fotografii. Nie náhodou je umelecký akt jednou z najobľúbenejších fotografických disciplín.

Nejde však o fotografiu erotickú, naopak, umelecký akt má za úlohu vyzdvihnúť krásu ľudského tela, jeho ladnosť a harmóniu. Umelecký akt je naozaj putovaním krivkami tela s fotoaparátom v ruke - je cestou za nachádzaním kriviek, zátiší, hry svetla a tieňa, pričom výsledkom je silne výtvarná fotografia.

Je to však zároveň fotenie, na ktoré je potrebné sa dobre pripraviť - a práve preto sme pre vás pripravili tento kurz. Naučí vás pracovať a komunikovať s modelom, používať svetlá a rekvizity, nájsť správne pózy. Nahliadnite s nami do sveta dokonalej fotografickej krásy!

Workshop Umelecký akt: Putovanie krivkami tela je zameraný na dokonalé zvládnutie práce s ateliérovým svetlom. V tomto programe je nahé ženské telo chápané ako umelecký objekt.

Najlepšia cesta ako sa niečo naučiť je nechať si to zrozumiteľne vysvetliť. Ideálne človekom, čo má fotku v malíčku. Napríklad profesionálnym fotografom a lektorom, ktorý povedie váš Individuálny program :)

 

Čo vás na workshope Umelecký akt: Putovanie krivkami tela čaká

 • na úvod vám vysvetlíme, čo vlastne umelecký akt je a ukážeme vám inšpirujúce práce známych
  StockSnap_KJIJ3PFCBT
  fotografov
 • veľkú pozornosť budeme venovať práci s modelkou či modelom - zistíte, ako sa prestať ostýchať, ako s modelom komunikovať, ako vytvoriť pohodovú atmosféru pri fotení tak, aby ste sa cítili pohodlne vy i model
 • ukážeme vám rôzne možnosti práce so svetlom pri svietení umeleckého aktu
 • predvedieme ako získať svetlo dramatické alebo nežné, ako pracovať so svetlom a tieňom, ako využívať hĺbku ostrosti, ako hľadať krivky a dobre ich nafotiť
 • spoločne si ukážeme základné nasvietenia pri fotení aktu a niekoľko póz, ktoré zaručene na fotografiách vyzerajú skvelo
 • prezradíme vám tipy a triky z praxe, ktoré vám pomôžu dosiahnuť ešte efektnejšiu a zaujímavejšiu fotografiu
 • každý z účastníkov dostane priestor na samostatnú prácu v ateliéri s profesionálnou modelkou, ktorá bude počas fotenia k dispozícii, samozrejme pod vedením skúseného lektora
 • nebude chýbať ani konzultácia vašich nafotených prác s lektorom a diskusia o ďalšom tvorivom posune

galérii si môžete pozrieť ako pre skupinový workshop Umelecký akt: Putovanie krivkami tela prebieha.

Čo vás čaká, ak si vyberiete náš kvalitný Individuálny program
Hlavne obsahovo a prevedením kvalitný program venovaný rozvoju vašej fotografickej práci so zábleskovými svetlami v ateliéri.
Od nášho partnera Bontia dostanete 40€ kupón na vyhotovenie super kvalitnej fotoknihy LayFlat s extra hrubými a tvrdými listami.
Od nášho partnera FaxCopy dostanete kupón so zľavou 40% na vyhotovenie fotoobrazu na plátne.
Od nás dostanete vytlačenú prezentáciu, so všetkými podstatnými informáciami, do ktorej si môžete počas lekcie robiť poznámky :)

* * *

 

Koľko stojí Individuálny program
3 hodinový Individuálny workshop Umelecký akt: Putovanie krivkami tela s profesionálnym fotografom a lektorom stojí 119€. V prípade, že privediete vlastnú modleku.
Ak sa rozhodnete využiť naše služby ako kompletný balík, cena programu je 199€. Modelku alebo modela budete mať k dispozícii na 2 hodiny.

Komu je Individuálny workshop Umelecký akt určený
Všetkým fotografom, ktorí majú s prácou so svetlom v ateliéri málo skúseností ale chceli by sa vo svietení výrazne zlepšiť. Mierne pokročilým fotografom, ktorých fascinuje krása ľudského tela a ktorí sa chcú naučiť ju svojim fotoaparátom zachytiť. Všetkým, čo uvažujú nad profesionálnou kariérou fotografa.
Ak vám nevyhovuje účasť na skupinovom programe, či už kvôli termínom alebo sa jednoduche nechcete obťažovať s ostatnými ľuďmi, toto je ten pravý spôsob pre váš fotografický rozvoj.

Čo odporúčame absolvovať pred týmto programom?
Na tomto kurze by ste mali ovládať prácu s vašim fotoaparátom v manuálnom režime, preto vám odporúčame pred ním absolvovať kurz na ovládanie fotoparátu v plne manuálnom móde - Dobrá fotka: Na ceste k dokonalej fotke! Vašou výhodou je absolvovanie programu Ovládnite fotoateliér.
Samozrejme, absolvovanie uvedených kurzov nie je podmienkou, rátajte však s tým, že tieto poznatky sa budete musieť aj tak naučiť a namiesto fotenia budete unastavovať svetlá.

Čo si na kurz/lekciu priniesť?
Nekonečnú chuť fotiť a učiť sa skvelé nové techniky :) Váš fotoaparát so sánkami na externý blesk. Nabitú batériu a prázdnu pamäťovú kartu. A samozrejme vašu zbierku portrétnych objektívov. Poznámkový blok a pero môže byť výhodou.

Dĺžka Individuálneho programu
3 hodiny

Počet ľudí na kurze
Iba Vy a lektor/ka a samozrejme modelka

* * *

Na zabezpečenie vášho programu od objednávky po spustenie potrebujeme zvyčajne cca. 48 hodín. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktujte telefonicky.

Large pics pre akf web 649x215px_Ind akt

Termíny kurzov a objednávky

Individuálny Workshop Umelecký akt

Cena € 199
Začiatok: 23:58
Koniec: 31. december (nedeľa), 23:59

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!