Kurzy

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
Bratislava podľa Petra Rácza

autor: Peter Rácz

FotoPotulky Bratislavou - Hľadanie svetla

Street fotografia. Hľadanie svetla. Reportážna fotografia. Pre dobrú fotografiu totiž netreba ísť až do Paríža (aj keď to pomôže), či nedaj bože New Yorku. Bratislava je mesto, ktoré mieša všetky ingrediencie, z ktorých sa dobrá fotka skladá. Víkendová fotoprechádzka Bratislavou so skúseným fotografom a lektorom Petrom Ráczom vás o tom určite presvedčí.

Najbližší termín kurzu: 18. august 2019

Teraz v Letnej akcii 2+1 zadarmo!

Cena: 69 €

Alebo si vyberte darčekový poukaz s platnosťou 6 mesiacov od nákupu

6 hodín počas víkendového dňa.

 

Viac o TOP 10 Letná akcia 2+1 kurz úplne zadarmo! nájdete tu.

 

O kurze Fotopotulky Bratislavou

BA012_2

Street fotografia. Hľadanie svetla. Reportážna fotografia. Pre dobrú fotografiu totiž netreba ísť až do Paríža, či nedaj bože New Yorku. Bratislava je mesto, ktoré ponúka širokú škálu prostredí, v ktorých môžu vzniknúť Vaše originálne fotografie. Tou najdôležitejšou zložkou je totiž svetlo. Počas celodenného fotografovania v centre mesta spolu nájdeme niekoľko odlišných charakterov Bratislavy. Prejdeme sa historickým centrom, štvrťami s modernou architektúrou, po oboch brehoch rieky Dunaj, až na miesta o ktorých ste možno ani netušili. Nebudeme si všímať len objekty, okrem fotografovania architektúry a mestského detailu budeme pozorovať najmä život v uliciach mesta - teda ľudí. Na koniec našej prechádzky teplé podvečerné svetlo zapadajúceho slnka okrášli ulice. Pozrieme sa na život v Bratislave skrášlený svetlom. To bude naša street fotka so stíhaním svetla v našom obľúbenom meste.

Máme radi Bratislavu:) a chceme vám ju ukázať v tom najlepšom svetle!

Ako inšpiráciu si prosím pozrite napríklad toto.

 

Adriana Bielik Petríková o Fotopotulkách povedala nasledové: 

 "23.9.2018 som sa zúčastnila FotoPotuliek Bratislavou s úžasným lektorom Petrom Ráczom (mimochodom - všetci lektori v AKF sú úplne super). Hľadali sme svetlo aj medzi mrakmi a pár kvapkami dažďa - ozaj, vedeli ste, že dážď je najlepší priateľ fotografa? Nie? Tak si to vyskúšajte! Prešli sme si známe ulice a uličky, avšak s pohľadom cez hľadáčik s trocha inou kompozíciou, či hraním sa s hĺbkou ostrosti dostali aj známe miesta nový rozmer. Bolo to úžasné popoludnie, kde som sa opäť veľa naučila - zdokonalila som sa v ovládaní fotoaparátu, no a v neposlednom rade - dostala aj pár typov na neokukané zákutia :-). Takže ešte raz veľké ĎAKUJEM a určite si FotoPotulky rada zopakujem".

 

Čo vás na kurze čaká

  •  Objavme spolu, prečo sú niektoré fotografie také príťažlivé a čo ich robí zaujímavými 
  •  Precvičme si naše fotografické oko 
  •  Pozrime sa na scény a akciu kreatívne, zo zaujímavých uhlov 
  •  Pridajme k tomu jednoduché kompozičné a technické postupy   
  •  Nakoniec si ukážeme, čo sa nám podarilo nafotiť a porozprávajme sa o tom. Budeme prekvapení.
BA009_2

Peter Vám ako skúsený fotograf v Ateliéri AKF, krátkou prednáškou najskôr vysvetlí základné pravidlá.Následne nás prevedie zákutiami tej krajšej, staršej ale aj novšej časti Bratislavy. Vstúpime na miesta, kde by ste sa možno neodvážili a vďaka tomu uvidíte Bratislavu ale najmä jej život v novom svetle. Doslovne. V uliciach mesta strávime poobedie a až do stmievania budeme stíhať svetlo. Večer nás čaká spoločná konzultácia vytvorených diel, už v pohodlí ateliéru.

 

Zvláštna ponuka

Ak na Fotopotulky pritiahnete ešte jednoho parťáka, dostanete zľavu 15 €.

Ak prídete druhý krát, dostanete zľavu 15 €. Beriete?

 

Čo si na kurz priniesť
BA033_2

Stačí fotoaparát s nabitou batériou a dostatok miesta na pamäťovej karte. Ak ste ostýchavý, vezmite si dlhé sklo. Ak ste radi v centre deja, vezmite si krátke sklo. Najlepšie však bude, ak budete mať obe:)

 

Čo by ste mali pred týmto kurzom vedieť

Mali by ste ovládať aspoň základy práce so svojim fotoaparátom. Ale nebojte, Peter Rácz vám rád a s úsmevom poradí. Ideálne je ak už ovládate základy fotografie.

Počet ľudí na kurze

Minimálne 4, maximálne 8 účastníkov.

 

 

Každý účastník získa na záver kurzu oficiálny certifikát AKF o jeho absolvovaní.

 

Kde sa stretneme

Stretneme sa v našom ateliéri na Mickiewiczova 2248/2, 811 07 Bratislava.

 

Dôležité:

Aby ste sa uistili, že naše správy neskončia v spamovom koši, prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!

Z organizačných dôvodov je nutné poslať prihlášku najneskôr do 24 hodín pred kurzom. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktuj telefonicky.

BRATISLAVA-foto-vychadzka-po-Bratislave-na-sklonku-dna

Termíny kurzov a objednávky

18. august 2019 (nedeľa)

Cena € 69
Začiatok: 13:00
Koniec: 18. august (nedeľa), 19:00

Darčekový poukaz

Cena € 69
Začiatok: 23:58
Koniec: 31. január (nedeľa), 23:59

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!