Kurzy

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
Fotopotulky Košice AKF Igor Šimko

Fotopotulky Košicami - Hľadanie svetla

Street fotografia. Hľadanie svetla. Reportážna fotografia. Pre dobrú fotografiu totiž netreba ísť až do Paríža (aj keď to pomôže), či nedaj bože New Yorku. Košice sú mesto, ktoré mieša všetky ingrediencie, z ktorých sa dobrá fotka skladá. Víkendová fotoprechádzka Košicami so skúseným fotografom a lektorom Igorom Šimkom vás o tom určite presvedčí.

Najbližší termín: jar - leto 2019

Teraz za uvádzaciu cenu o 15€ lacnejšie!

Cena kurzu: 54€ namiesto 69€

6 hodín počas víkendového dňa

O kurze

Architektúra. Hľadanie svetla. Reportážna fotografia. Pre dobrú fotografiu netreba ísť do sveta, Košice si vás rýchlo získajú a uchvátia svojou atmosférou, spojením histórie s modernou architektúrou, známymi dominantami a svetlom, ktoré dotvára atmosféru jednotlivých prostredí. Vaše fotografie tak môžu byť výnimočné a originálne. Počas fotografovania v centre mesta spolu nájdeme niekoľko rôznych charakterov Košíc. 

Prejdeme sa Hlavnou ulicou, bočnými uličkami so svojím typickým dobovým vzhľadom a známymi historickými pamiatkami, zájdeme ale aj na miesta s modernou architektúrou, posedíme v parkoch, ktorých je v centre Košíc hneď niekoľko. 

Nebudeme si všímať len objekty. Okrem architektúry a mestského detailu budeme pozorovať najmä život v uliciach mesta - teda ľudí. Na koniec našej prechádzky teplé podvečerné svetlo zapadajúceho slnka skrášli ulice a dodá tak životu mesta ešte čarovnejší nádych. 

Košice patria k najkrajším mestám Slovenska a my vám ich chceme nielen ukázať v najlepšom svetle, ale vás aj inšpirovať, ako ich krásu zvečniť na vašich fotkách.

Čo vás na kurze čaká

  •  Objavme spolu, prečo sú niektoré fotografie také príťažlivé a čo ich robí zaujímavými 
  •  Precvičme si naše fotografické oko 
  •  Pozrime sa na scény a akciu kreatívne, zo zaujímavých uhlov 
  •  Pridajme k tomu jednoduché kompozičné a technické postupy   
  •  Nakoniec si ukážeme, čo sa nám podarilo nafotiť a porozprávajme sa o tom. Budeme prekvapení.

Igor Šimko Vám ako skúsený fotograf krátkou prednáškou najskôr vysvetlí základné pravidlá. Následne nás prevedie historickým centrom, zákutiami v priľahlých uličkách, zavedie nás do častí s novšou, modernou architektúrou. Ukáže vám, ako vidieť, čo iní nevidia, ako sa pozerať na Košice a ich život v novom svetle. V uliciach mesta strávime poobede až do stmievania. Budeme hľadať svetlo, uhly, pohľady, akcie a emócie. Večer nás čaká spoločná konzultácia vytvorených fotografií v pohodlí ateliéru.

Zvláštna ponuka

Ak na Fotopotulky pritiahnete ešte jednoho parťáka, dostanete zľavu 15 €.

Ak prídete druhý krát, dostanete zľavu 15 €. Beriete?

 

Čo si na kurz priniesť

Stačí fotoaparát s nabitou batériou a dostatok miesta na pamäťovej karte. Ak ste ostýchavý, vezmite si dlhé sklo. Ak ste radi v centre deja, vezmite si krátke sklo. Najlepšie však bude, ak budete mať obe:)

Čo by ste mali pred týmto kurzom vedieť

Mali by ste ovládať aspoň základy práce so svojim fotoaparátom. Ale nebojte, Igor vám vám rád a s úsmevom poradí. Ideálne je ak už ovládate základy fotografie.

Počet ľudí na kurze

Minimálne 4, maximálne 8 účastníkov.

 

Každý účastník získa na záver kurzu oficiálny certifikát AKF o jeho absolvovaní.

 

Kde sa stretneme

Stretneme sa v ateliéri Woont s.r.o., Strojárenská 3, 040 01 Košice.

 

Dôležité:

Aby ste sa uistili, že naše správy neskončia v spamovom koši, prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!

Z organizačných dôvodov je nutné poslať prihlášku najneskôr do 24 hodín pred kurzom. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktuj telefonicky.

Ľubka Ištoňová - KE--5973

Termíny kurzov a objednávky

Darčekový poukaz (KE)

Cena € 54
€ 69,00
Začiatok: 23:58
Koniec: 31. december (utorok), 23:59

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!