Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
Umelecký akt - Putovanie krivkami tela

Umelecký akt - Putovanie krivkami tela

Umelecký akt je putovaním krivkami tela s fotoaparátom v ruke. Je to však zároveň fotenie, na ktoré je potrebné sa dobre pripraviť - a práve preto sme pre vás pripravili tento kurz. Naučí vás pracovať a komunikovať s modelom, používať svetlá a rekvizity, nájsť správne pózy.

Najbližší termín: 23. jún 2019
Cena: 139€

Alebo si vyberte darčekový poukaz s platnosťou 6 mesiacov od nákupu 

Dĺžka kurzu: 8 hodín

 

Čo vás na kurze čaká?

  • na úvod vám vysvetlíme, čo vlastne je umelecký akt a ukážeme vám inšpirujúce práce známych fotografov
  • veľkú pozornosť budeme venovať práci s modelkou či modelom - zistíte, ako sa prestať ostýchať, ako s modelom komunikovať, ako vytvoriť pohodovú atmosféru pri fotení tak, aby ste sa cítili pohodlne vy i model
  • ukážeme vám rôzne možnosti práce so svetlom pri svietení umeleckého aktu
  • predvedieme ako získať svetlo dramatické alebo nežné, ako pracovať so svetlom a tieňom, ako využívať hĺbku ostrosti, ako hľadať krivky a dobre ich nafotiť
  • spoločne si ukážeme základné nasvietenia pri fotení aktu a niekoľko póz, ktoré zaručene na fotografiách vyzerajú skvelo
  • prezradíme vám tipy a triky z praxe, ktoré vám pomôžu dosiahnuť ešte efektnejšiu a zaujímavejšiu fotografiu
  • každý z účastníkov dostane priestor na samostatnú prácu v ateliéri s profesionálnou modelkou, ktorá bude počas fotenia k dispozícii, samozrejme pod vedením skúseného lektora
  • nebude chýbať ani konzultácia vašich nafotených prác s lektorom a diskusia o ďalšom tvorivom posune

O kurze

girl on white cont

Nahé ľudské telo a jeho krása láka umelcov odjakživa - a to nielen v maliarstve či sochárstve, ale aj vo fotografii. Nie náhodou je umelecký akt jednou z najobľúbenejších fotografických disciplín. Nejde však o fotografiu erotickú, naopak, umelecký akt má za úlohu vyzdvihnúť krásu ľudského tela, jeho ladnosť a harmóniu. Umelecký akt je naozaj putovaním krivkami tela s fotoaparátom v ruke - je cestou za nachádzaním kriviek, zátiší, hry svetla a tieňa, pričom výsledkom je silne výtvarná fotografia. Je to však zároveň fotenie, na ktoré je potrebné sa dobre pripraviť - a práve preto sme pre vás pripravili tento kurz. Naučí vás pracovať a komunikovať s modelom, používať svetlá a rekvizity, nájsť správne pózy. Nahliadnite s nami do sveta dokonalej fotografickej krásy!

 

Miesto konania kurzu: Bratislava

 

Komu je kurz určený?

Pokročilým fotografom, ktorých fascinuje krása ľudského tela a ktorí sa chcú naučiť ju svojim fotoaparátom zachytiť do zaujímavej výtvarnej fotografie.

Čo odporúčame absolvovať pred týmto kurzom?

Na tomto kurze by ste mali ovládať prácu s vašim fotoaparátom a tiež základy dobrej kompozície, preto vám odporúčame si pred ním absolvovať kurzy techniky fotenia Dobrá fotka a tiež kurz Dobrá fotka: dodajte vašim fotkám šťavu! Ak ste v ateliéri nikdy predtým nepracovali, mohol by vás zaujať aj kurz Ateliér: ovládnite ho!. Samozrejme, absolvovanie týchto kurzov nie je podmienkou.

Čo si na kurz priniesť?

Váš fotoaparát so sánkami na externý blesk.

Trvanie kurzu:

8 hodín

Počet ľudí na kurze

minimálne 4, maximálne 7 účastníkov

Každý účastník získa na záver kurzu oficiálny certifikát AKF o jeho absolvovaní. Od nášho partnera Faxcopy dostanete kupón so zľavou 40% na nákup fotoobrazu.

Z organizačných dôvodov je nutné poslať prihlášku najneskôr do 24 hodín pred kurzom. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktujte telefonicky.

Termíny kurzov a objednávky

Darčekový poukaz

Cena € 139
Začiatok: 23:58
Koniec: 1. február (pondelok), 23:59

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!