Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
HISTORICKÉ KRIMI ZÁBERY PREVTELENÉ DO DNEŠNÝCH FOTOGRAFIÍ

HISTORICKÉ KRIMI ZÁBERY PREVTELENÉ DO DNEŠNÝCH FOTOGRAFIÍ

V tejto sérii fotografii s názvom New York City: Vtedy a teraz, fotograf a historik Marc Hermann spája čierno-biele historické fotografie s dnešnými farebnými zábermi tých istých miest. Čaro fotografií nespočíva len v ich presnom umiestnení. Historické zábery zachytávajú okamihy a celkový obsah kriminálneho sveta z polovice 20.storočia v meste New York. 

 

1

19. marec 1942 - Edna Egbert , žijúca na 497 Dean ulici v Brooklyne, vyliezla cez deň na rímsu s cieľom spáchať samovraždu. Novinár ju zachytil ako rozrušená bojuje s políciou, pričom kolíše na hrane. Budova je v súčasnej dobe natretá na červeno, no jej tvar zostáva takmer totožný s tým spred 70-rokov.

 

2

31. január 1957 - Gangstra Salvatore Santora niekto zastrelil v chodbe na ulici 427 1/2 Hicks v Brooklyne, N.Y. 

 

3

Nedeľa 30. júl 1950 - Nedeľné prechádzky v Prospect parku v Brooklyne, N.Y. boli veľmi populárne, až kým v tejto pokojnej štvrti nedošlo k samovražde detektíva Michaela Dwyera.

 

4

1. júl 1928 - Tejto nehode je dnes už jediným žijúcim svedkom len strom, ktorý stojí v prednej časti na 923 štyridsiatej štvrtej ulici v Brooklyne. Na fotografii je zachytené predčasné úmrtie gangstra Frankie Yale, ktorého auto narazilo do schodov domu následne potom, ako bol Frankie zastrelený počas riadenia motorového vozidla. 

 

5

26. február 1961 - Budovu firmy Rybí trh Fulton v South Street Seaport otriasol požiar. Tieto budovy dnes ešte stoja, no existujú v rôznych podobách - plus mínus niekoľko poschodí tu a tam.

 

6

25. september 1961 - Klasický prípad žiarlivosti . Na tomto schodisku 992 Southern Blvd, leží krvácajúci James Linares v náručí svojej priateľky Jozefíny Dexidor potom, čo bol zastrelený jej manžel. Zaujímavosťou je, že zábradlie je rovnaké dodnes. 

 

7

Len malá jazva na stene tejto budovy slúži ako pripomienka toho, čo sa tu stalo 4. apríla 1959. Trojročná Martha Cartagena sa vozila po chodníku na trojkolke, pričom ju zrazilo a zabilo auto na Porter Ave, v Brooklyne. 

 

8

Krok späť do roku 1950, kedy na Wooster St. neboli žiadne sklenené výklady. 16. februára 1958 tu, v budove firmy Elkins Paper & Twine vznikol masívny a fatálny požiar. Stavba bola síce následne vyrovnaná, no pri požiari zahynulo šesť ľudí. Dnes sa v týchto miestach nachádza obchodný priestor.

 

9

28. júl 1957 - Ukradnuté auto narazilo do stĺpa verejného osvetlenia. Šoféroval ho údajne chlapec, ktorý bol nedávno prepustený z Brooklynského väzenia. Chlapec bol spočiatku zadržaný na základe obvinenia z krádeže auta. Roh budovy vyzerá stále rovnako, jediné čo je na fotke nové, sú ekologické dopravné značky visiace nad miestom nehody.

 

10

December 1960 - Trosky po leteckej zrážke letu United Airlines 826 a Trans World Airlines letu 266 v New Yorku. Na palube lietadiel a na zemi v Brooklyne bolo zabitých viac ako 130 ľudí, kvôli čomu sa táto udalosť zapísala do dejín ako jedna z najtragickejších katastrof v New Yorku. Zrážka lietadiel tiež neopraviteľne zničila niekoľko budov.

 

11

Okoloidúci zo 66 Court St pravdepodobne netušia, že 31. januára 1961 vznikol v tejto budove masívny výbuch plynu, ktorý rýchlosťou svetla sfúkol okná tejto budovy. Viac ako dve desiatky ľudí bolo zranených letiacim sklom a padajúcou omietkou.

 

12

Samotný fotograf a autor tejto série Marc A. Hermann ( vpravo ) a jeho kolegovia, fotografi zo 70 rokov zachytení vo vzácnej chvíli na opačnej strane fotoaparátu. 

 

Zdroj: TU

1987 amazónsky prales americký portrét anlógova fotografia Annie Leibovitz aranžovanie ateliér autá Bang Bang Club biznis blog Blog blogy Bojnice celebrity Českoskovensko cestovateľská fotografia Daily Mail dcéry dejiny fotografie deti digitálna fotografia diskusie divoká príroda dobové dokument dokumentaristika Dušan Knapa dvojitá expozícia ekológia experiment fashion and beauty film fotoaparát fotograf fotografia fotografie fotografky fotografovanie fotoséria fotovíkend glamour gragfika Greg Marinoviche grimasy historické hlášky hnev hory hrôzostrašné humor Ilustrácie ilúzia indiánsky kmeň James Nachtwey Jamie Beck Jan Saudek jedinečnosť Joao Silva Ken Oosterbroek Kevin Burg Kevin Carter klienti konceptuálne umenie kontroverznosť krajania krajina krajinárska fotografia kraslice kresťanstvo kurz kvety laici vs profesionáli lektorka ľudskosť matky moderná doba módna fotografka náhoda National Geographic nehoda Nithin Rao Kumblekar ocenenia odkaz ohrozené druhy osobnosti osudy outdoor párová fotografia photoshop Photoshop podobnosť pohyblivé fotografie portrét portréty pravda príroda profesionálna fotografia profil Profil projekt prvotina Rajecká dolina realita reportáž reportážna fotografia retuš rituály rodičia selfie šibačka slávne slovania Slovensko sociálne siete sociálno - kritické témy sociálny experiment staré strašidelné supermodelky súťaž súťaže svetoví autori svetoví fotografi symbióza Tadžikistán televízia Toskánsko tradície turistika úprava úsmevné situácie vajíčka Vanda Mesiariková Veľká noc Vietnam vlastný štýl vtipné video výhra výlet výstraha wokrshop zásnubná zavádzanie záznam žena ženy životopisný film znečistenie zvieratá zvyky

Pravidelne vám vo fotobežníku budeme predstavovať známych i menej známych fotografov zo Slovenska, Čiech a celého sveta. Sprostredkujeme vám informácie o výstavách, seminároch a stretnutiach s fotografmi. Tiež vám budeme predstavovať zaujímavé fotografické knihy alebo novinky zo sveta fotografickej techniky... a to samozrejme nie je všetko!

Kľúčové slová

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31