Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
JE JAR, POĎTE SA HRAŤ:)

Dnes Vám chceme predstaviť práce skvelého indického ilustrátora menom Nithin Rao Kumblekar. V prácach, ktoré sme pre Vás vybrali kombinuje fotografiu s ilustráciami a vytvára tak farebný, živý a energický rozprávkový svet.

Séria je fotená z úplného nadhľadu. Modeli, ako je zrejmé podľa tieňov, ležia na pozadí. Vďaka svojej tvorivosti a zmyslu pre detail prilákal Nithin touto sériou klientov akými sú aj Vodafone, Pepsi, Allen Solly, IBM, Lenovo a iní.

Nithin sa, podľa vlastných slov, chodí denne inšpirovať na stránky ako sú: Behance, Deviantart, Abduzeedo. Ak ešte nemáte pri pohľade na jeho diela inšpirácie dosť, skočte si tam po ňu aj vy.

Umenie čiernej a bielej

Joel Tjintjelaar: Art of black and white

Joel Tjintjelaar zvykne hovoriť, že zachytiť farby je fotografovanie, kdežto zaznamenať niečo len v odtieňoch čiernej a bielej je umenie. Týmto spôsobom sa pokúša reflektovať svoje vnímanie objektov, situácií a ľudí, ktorých fotografuje. Technika je preňho len prostredníkom k duši umelca, ktorý cez ňu komunikuje svoj vnútorný imaginatívny svet.

Martin Parr v Prahe

Marint Parr: Assorted Cocktails

V pražskom centre DOX sa až do 16. mája koná výstava britského dokumentaristu Martina Parra pod názvom Assorted Cocktails. Tento kritik konzumnej spoločnosti, ktorý podľa svojich vlastných slov "nefotí tretí svet, ale ten prvý", sa vypracoval na jedného z najznámejších a najúspešnejších predstaviteľov fotografického dokumentu, ktorý tento žáner stále dokáže posúvať ďalej.

Serial No. 3817131

Rachel Papo: Serial No. 3817131

V Izraeli o tom vie každý, pre našinca to môže byť prekvapivé až šokujúce. Dovŕšením osemnásteho roku sú tamojšie ženy povolané na povinnú vojenskú službu, trvajúcu dva roky. Fotografka Rachel Papo, ktorá ju tiež musela absolvovať, si svoje služobné číslo prepožičala pre názov pôvabnej fotografickej eseje a zároveň aj diplomovej práce, zobrazujúcej každodenný život žien v izraelskej armáde.

Naozaj silné fotografie

Jane Fulton Alt: Surviving Cancer

Stránka americkej fotografky Jane Fulton Alt obsahuje veľa zaujímavých fotografií, avšak jej projekt Surviving Cancer, teda Prežiť rakovinu, je naozaj mimoriadne silným súborom, ktorý nepotrebuje žiaden ďalší komentár...

Portrét amerického masového konzumu

Chris Jordan

Ako asi vyzerá portrét amerického masového konzumu? Odpoveď na túto otázku hľadal aj americký fotograf Chris Jordan v rokoch 2003 až 2005. A našiel, fascinujúce obrazy masy - masy cigaretových ohorkov, mobilných telefónov, nabíjačiek, skla. Vznikli tak fascinujúce zábery, na ktoré sa môžete pozerať hodiny, a stále na nich nájdete niečo nové a zaujímavé.

Zoznámte sa: fotograf Robo Kočan

Robo Kočan: Drak

Dnes zájdeme na potulkách za slávnymi fotografmi omnoho bližšie ako do Japonska, domov na Slovensko. Presnejšie, do Popradu, odkiaľ pochádza fotograf Robo Kočan. Ten má v krvi a vo fotografii naozaj fascinujúcu zmes hravosti, kreativity, fantázie a skvelých nápadov.

Zoznámte sa: Hiroshi Sugimoto

Hiroshi Sugimoto

Narodil sa v Japonsku, ale gro svojej úžasnej fotografickej práce urobil, až keď sa presťahoval do Spojených štátov. Jeho pohľad Japonca na americkú kultúru zobrazuje už jedna z jeho prvých prác - Dioramas. Chodil do amerických múzeí a začudovaný fotil, čo tam videl - situácie na pokraji skutočného a neskutočného. S koncepctualizmom, ktorý bol v tom čase jedným z najvýraznejších umeleckých prúdov v USA sa tiež ako fotograf vyrovnal po svojom - opäť s estetikou jemu vlastnou. Vytvoril súbor Divadlá - na jeden fotografický záber s dlhou expozíciou zachytil jeden celovečerný film. Za pozornosť stojí napríklad aj jeho séria fotiek matematických modelov - v jeho pohľade sa menia na sochy, artefakty, umelecké diela...

RSS icon RSS

1987 amazónsky prales americký portrét anlógova fotografia Annie Leibovitz aranžovanie ateliér autá Bang Bang Club biznis blog Blog blogy Bojnice celebrity Českoskovensko cestovateľská fotografia Daily Mail dcéry dejiny fotografie deti digitálna fotografia diskusie divoká príroda dobové dokument dokumentaristika Dušan Knapa dvojitá expozícia ekológia experiment fashion and beauty film fotoaparát fotograf fotografia fotografie fotografky fotografovanie fotoséria fotovíkend glamour gragfika Greg Marinoviche grimasy historické hlášky hnev hory hrôzostrašné humor Ilustrácie ilúzia indiánsky kmeň James Nachtwey Jamie Beck Jan Saudek jedinečnosť Joao Silva Ken Oosterbroek Kevin Burg Kevin Carter klienti konceptuálne umenie kontroverznosť krajania krajina krajinárska fotografia kraslice kresťanstvo kurz kvety laici vs profesionáli lektorka ľudskosť matky moderná doba módna fotografka náhoda National Geographic nehoda Nithin Rao Kumblekar ocenenia odkaz ohrozené druhy osobnosti osudy outdoor párová fotografia photoshop Photoshop podobnosť pohyblivé fotografie portrét portréty pravda príroda profesionálna fotografia profil Profil projekt prvotina Rajecká dolina realita reportáž reportážna fotografia retuš rituály rodičia selfie šibačka slávne slovania Slovensko sociálne siete sociálno - kritické témy sociálny experiment staré strašidelné supermodelky súťaž súťaže svetoví autori svetoví fotografi symbióza Tadžikistán televízia Toskánsko tradície turistika úprava úsmevné situácie vajíčka Vanda Mesiariková Veľká noc Vietnam vlastný štýl vtipné video výhra výlet výstraha wokrshop zásnubná zavádzanie záznam žena ženy životopisný film znečistenie zvieratá zvyky

Pravidelne vám vo fotobežníku budeme predstavovať známych i menej známych fotografov zo Slovenska, Čiech a celého sveta. Sprostredkujeme vám informácie o výstavách, seminároch a stretnutiach s fotografmi. Tiež vám budeme predstavovať zaujímavé fotografické knihy alebo novinky zo sveta fotografickej techniky... a to samozrejme nie je všetko!

Kľúčové slová

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31