Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
Zvieratá v dvojitej expozícii a animácii nesú ekologický odkaz

Za využitia technológie cinemagrafu, teda fotografie, v ktorej prebieha menší opakovaný pohyb, vytvoril turecký grafický dizajnér Said Dagdeviren sériu podnetných gif animácií s dvojitou expozíciou. Na obrázkoch tak vo výsledku kombinuje fotografie divokých zvierat a videá krajiny, čím vzniká pôsobivý kontrast. Tento projekt bol vytvorený s cieľom poukázať na to, ako ľudská činnosť narušuje voľne žijúce zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Nápad je výborný, prevedenie ešte znamenitejšie. Čo myslíte?

Čo sa skrýva za idylickými fotografiami na sociálnych sieťach? VIDEO

Určite ste sa s tým stretli nejeden krát. Fotografie, pri ktorých sa Vám chce až plakať závisťou, aký výnimočný zážitok zažíva niekto na opačnom konci sveta, vo vedľajšom štáte či o poschodie nižšie a vy máte "iba" svoj obyčajný život. Ale je to naozaj tak? Virtuálny svet prináša totiž možnosti ako si svoju realitu upraviť priaznivejším spôsobom - a kontrast vie byť niekedy veľmi ostrý. Na to sa pokúšal upozorniť aj vietnamský kreatívec Hồ Anh Đức vo svojom vtipnom videu. Ukazuje, že nie je všetko zlato, čo sa blyští ;-) 

Vzácne fotky amazonského kmeňa, kde ženy koja zvieratá

Ľudia z kmeňa Awá-Guajá obývajú hlboký Amazonský prales a tak sa nemôžeme čudovať, že ich životy sú úzko späté z prírodou aj zvieratami. Dôkazom sú tieto fotografie fotografa Domenica Pugliesa, ktorý túto inšpirujúcu a výnimočnú symbiózu zachytil. V súčastnosti je na svete 350 ľudí z kmeňa Awá, mnohí z nich nikdy nezažili kontakt z vonkajším svetom.

RSS icon RSS

1987 amazónsky prales americký portrét anlógova fotografia Annie Leibovitz aranžovanie ateliér autá Bang Bang Club biznis blog Blog blogy Bojnice celebrity Českoskovensko cestovateľská fotografia Daily Mail dcéry dejiny fotografie deti digitálna fotografia diskusie divoká príroda dobové dokument dokumentaristika Dušan Knapa dvojitá expozícia ekológia experiment fashion and beauty film fotoaparát fotograf fotografia fotografie fotografky fotografovanie fotoséria fotovíkend glamour gragfika Greg Marinoviche grimasy historické hlášky hnev hory hrôzostrašné humor Ilustrácie ilúzia indiánsky kmeň James Nachtwey Jamie Beck Jan Saudek jedinečnosť Joao Silva Ken Oosterbroek Kevin Burg Kevin Carter klienti konceptuálne umenie kontroverznosť krajania krajina krajinárska fotografia kraslice kresťanstvo kurz kvety laici vs profesionáli lektorka ľudskosť matky moderná doba módna fotografka náhoda National Geographic nehoda Nithin Rao Kumblekar ocenenia odkaz ohrozené druhy osobnosti osudy outdoor párová fotografia photoshop Photoshop podobnosť pohyblivé fotografie portrét portréty pravda príroda profesionálna fotografia profil Profil projekt prvotina Rajecká dolina realita reportáž reportážna fotografia retuš rituály rodičia selfie šibačka slávne slovania Slovensko sociálne siete sociálno - kritické témy sociálny experiment staré strašidelné supermodelky súťaž súťaže svetoví autori svetoví fotografi symbióza Tadžikistán televízia Toskánsko tradície turistika úprava úsmevné situácie vajíčka Vanda Mesiariková Veľká noc Vietnam vlastný štýl vtipné video výhra výlet výstraha wokrshop zásnubná zavádzanie záznam žena ženy životopisný film znečistenie zvieratá zvyky

Pravidelne vám vo fotobežníku budeme predstavovať známych i menej známych fotografov zo Slovenska, Čiech a celého sveta. Sprostredkujeme vám informácie o výstavách, seminároch a stretnutiach s fotografmi. Tiež vám budeme predstavovať zaujímavé fotografické knihy alebo novinky zo sveta fotografickej techniky... a to samozrejme nie je všetko!

Kľúčové slová

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31