Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
Dôkaz, že každá žena sa časom zmení na svoju matku

Desivé? :-) Vzhľadom na množstvo vtipov o svokrách a ženských predsavzatí "Nikdy nebudem ako moja mama!", trošku áno, ale inak sa vôbec nemôžeme čudovať. "Aká matka taká Katka", je pravidlo, ktoré sa zrejme len ťažko obchádza - minimálne po tej genetickej stránke. Týchto 5 kombinovaných portrétov, ktoré vytvoril Daily Mail, to dokazuje celkom jasne. Vďaka zachytenej fyzickej podobnosti matiek s ich dcérami sú výsledky priam šokujúce. :-) Ale veď napokon - vždy môžeme byť obrazom toho dobrého v našich rodičoch a na tom, čo nás hnevalo (výzorovo i v chovaní), sa môžeme poučiť, a urobiť to po svojom. A v tom, čo sa nedá zmeniť, aspoň môžeme trénovať sebalásku! :-) Či?

Experiment: 12 fotografov, jedny kvety, modelka a 15 minút vo vile. Výsledok? Zaujímavý :-)

12 európskych fotografov sa stretlo v krásnej toskánskej vile, aby spolu tvorili, inšpirovali sa a učili jeden od druhého. V posledný deň pobytu napadlo tím aranžérov kvetín a stylistov vyzvať fotografov na jeden zaujímavý experiment. V najkrajšej miestnosti vily naaranžovali zátišie kvetov, ktoré mal každý z fotografov odfotografovať. Dostali jednu modelku a 15 minút času, pričom prevedenie predchádzajúceho ani nasledujúceho fotografa nemohli vidieť. Čo z toho vzniklo? Tieto podnetné fotografie :-) "Napriek tlaku, to bola napokon veľká zábava - myslím, že bolo krásne vidieťm ako má každý fotograf jednoducho svoj štýl a videnie, napriek tomu, že išlo o tú istú tému," uviedol jeden z fotografov. 

Portrét amerického masového konzumu

Chris Jordan

Ako asi vyzerá portrét amerického masového konzumu? Odpoveď na túto otázku hľadal aj americký fotograf Chris Jordan v rokoch 2003 až 2005. A našiel, fascinujúce obrazy masy - masy cigaretových ohorkov, mobilných telefónov, nabíjačiek, skla. Vznikli tak fascinujúce zábery, na ktoré sa môžete pozerať hodiny, a stále na nich nájdete niečo nové a zaujímavé.

Malé fotografické planéty

Alexander Duret-Lutz

Ako asi vyzerá panoramatická fotografia, ktorá má 360°x180°? Vytvorí malú fotografickú planétu. Vytvoriť takúto panorámu znamená zosnímať zábery zo všetkých smerov, od 0° do 360° horizontálne a od 0° na zemi cez 90° nad hlavou a znovu na 180° pri zemi. To znamená, že fotograf musí nasnímať každučký bod a objekt, ktorý sa nachádza okolo neho. Ak tieto fotografie potom spojíte pomocou špeciálneho softvéru do dvoch dimenzí, vytvoríte tristošesťdesiat stupňovú panorámu.

RSS icon RSS

1987 amazónsky prales americký portrét anlógova fotografia Annie Leibovitz aranžovanie ateliér autá Bang Bang Club biznis blog Blog blogy Bojnice celebrity Českoskovensko cestovateľská fotografia Daily Mail dcéry dejiny fotografie deti digitálna fotografia diskusie divoká príroda dobové dokument dokumentaristika Dušan Knapa dvojitá expozícia ekológia experiment fashion and beauty film fotoaparát fotograf fotografia fotografie fotografky fotografovanie fotoséria fotovíkend glamour gragfika Greg Marinoviche grimasy historické hlášky hnev hory hrôzostrašné humor Ilustrácie ilúzia indiánsky kmeň James Nachtwey Jamie Beck Jan Saudek jedinečnosť Joao Silva Ken Oosterbroek Kevin Burg Kevin Carter klienti konceptuálne umenie kontroverznosť krajania krajina krajinárska fotografia kraslice kresťanstvo kurz kvety laici vs profesionáli lektorka ľudskosť matky moderná doba módna fotografka náhoda National Geographic nehoda Nithin Rao Kumblekar ocenenia odkaz ohrozené druhy osobnosti osudy outdoor párová fotografia photoshop Photoshop podobnosť pohyblivé fotografie portrét portréty pravda príroda profesionálna fotografia profil Profil projekt prvotina Rajecká dolina realita reportáž reportážna fotografia retuš rituály rodičia selfie šibačka slávne slovania Slovensko sociálne siete sociálno - kritické témy sociálny experiment staré strašidelné supermodelky súťaž súťaže svetoví autori svetoví fotografi symbióza Tadžikistán televízia Toskánsko tradície turistika úprava úsmevné situácie vajíčka Vanda Mesiariková Veľká noc Vietnam vlastný štýl vtipné video výhra výlet výstraha wokrshop zásnubná zavádzanie záznam žena ženy životopisný film znečistenie zvieratá zvyky

Pravidelne vám vo fotobežníku budeme predstavovať známych i menej známych fotografov zo Slovenska, Čiech a celého sveta. Sprostredkujeme vám informácie o výstavách, seminároch a stretnutiach s fotografmi. Tiež vám budeme predstavovať zaujímavé fotografické knihy alebo novinky zo sveta fotografickej techniky... a to samozrejme nie je všetko!

Kľúčové slová

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31