Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
JE JAR, POĎTE SA HRAŤ:)

Dnes Vám chceme predstaviť práce skvelého indického ilustrátora menom Nithin Rao Kumblekar. V prácach, ktoré sme pre Vás vybrali kombinuje fotografiu s ilustráciami a vytvára tak farebný, živý a energický rozprávkový svet.

Séria je fotená z úplného nadhľadu. Modeli, ako je zrejmé podľa tieňov, ležia na pozadí. Vďaka svojej tvorivosti a zmyslu pre detail prilákal Nithin touto sériou klientov akými sú aj Vodafone, Pepsi, Allen Solly, IBM, Lenovo a iní.

Nithin sa, podľa vlastných slov, chodí denne inšpirovať na stránky ako sú: Behance, Deviantart, Abduzeedo. Ak ešte nemáte pri pohľade na jeho diela inšpirácie dosť, skočte si tam po ňu aj vy.

Svetlušky1

Japonskí fotografi pri svojej luminografickej práci nemuseli používať batérky, sviečky či malé led-lampy. Pred ich statívom totiž tancovala a svetlom kreslila samotná príroda. Pozrite si neuveriteľné fotky čarovných svetlušiek, ktoré sa hrali pri Japonskom mestečku Maniwa.

Všetci tam raz prídeme

Simon Høgsberg: 100 meters of existence

V originálnom názve "We're All Gone Die" a s podtitulom "100 metrov existencie" - to je projekt dánskeho fotografa na voľnej nohe Simona Høgsberga.

Tonbogirl: štýl ulice

Tonbogirl: photography

Mladá slovenská bloggerka brázdi ulice slovenských a zahraničných miest a všíma si všetko zaujímavé, netradičné, štýlové či klasické, ale v prvom rade módne a lahodiace oku. Inšpiratívne uhly pohľadu, náhodné aj plánované stretnutia s ľuďmi, ktorí prinášajú do našej sivej a fádnej reality trochu tej farebnosti a vzrušenia.

Umenie čiernej a bielej

Joel Tjintjelaar: Art of black and white

Joel Tjintjelaar zvykne hovoriť, že zachytiť farby je fotografovanie, kdežto zaznamenať niečo len v odtieňoch čiernej a bielej je umenie. Týmto spôsobom sa pokúša reflektovať svoje vnímanie objektov, situácií a ľudí, ktorých fotografuje. Technika je preňho len prostredníkom k duši umelca, ktorý cez ňu komunikuje svoj vnútorný imaginatívny svet.

Yu Kusanagi - from Snow

Yu Kusanagi: from Snow

Blog japan exposures sa môže stať - ako aj sám seba nazýva - vaším osobným sprievodcom po neznámych teritóriách japonskej fotografie. Od svojho vzniku v roku 2004 sa tento neziskový projekt už stihol etablovať ako všeobecne uznávaný zdroj informácií o Japonsku a fotografii.

RSS icon RSS

1987 amazónsky prales americký portrét anlógova fotografia Annie Leibovitz aranžovanie ateliér autá Bang Bang Club biznis blog Blog blogy Bojnice celebrity Českoskovensko cestovateľská fotografia Daily Mail dcéry dejiny fotografie deti digitálna fotografia diskusie divoká príroda dobové dokument dokumentaristika Dušan Knapa dvojitá expozícia ekológia experiment fashion and beauty film fotoaparát fotograf fotografia fotografie fotografky fotografovanie fotoséria fotovíkend glamour gragfika Greg Marinoviche grimasy historické hlášky hnev hory hrôzostrašné humor Ilustrácie ilúzia indiánsky kmeň James Nachtwey Jamie Beck Jan Saudek jedinečnosť Joao Silva Ken Oosterbroek Kevin Burg Kevin Carter klienti konceptuálne umenie kontroverznosť krajania krajina krajinárska fotografia kraslice kresťanstvo kurz kvety laici vs profesionáli lektorka ľudskosť matky moderná doba módna fotografka náhoda National Geographic nehoda Nithin Rao Kumblekar ocenenia odkaz ohrozené druhy osobnosti osudy outdoor párová fotografia photoshop Photoshop podobnosť pohyblivé fotografie portrét portréty pravda príroda profesionálna fotografia profil Profil projekt prvotina Rajecká dolina realita reportáž reportážna fotografia retuš rituály rodičia selfie šibačka slávne slovania Slovensko sociálne siete sociálno - kritické témy sociálny experiment staré strašidelné supermodelky súťaž súťaže svetoví autori svetoví fotografi symbióza Tadžikistán televízia Toskánsko tradície turistika úprava úsmevné situácie vajíčka Vanda Mesiariková Veľká noc Vietnam vlastný štýl vtipné video výhra výlet výstraha wokrshop zásnubná zavádzanie záznam žena ženy životopisný film znečistenie zvieratá zvyky

Pravidelne vám vo fotobežníku budeme predstavovať známych i menej známych fotografov zo Slovenska, Čiech a celého sveta. Sprostredkujeme vám informácie o výstavách, seminároch a stretnutiach s fotografmi. Tiež vám budeme predstavovať zaujímavé fotografické knihy alebo novinky zo sveta fotografickej techniky... a to samozrejme nie je všetko!

Kľúčové slová

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31