Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
Pusinkami proti nenávisti

Benetton, ktorý vždy na svojich billboardoch šokoval Toscaniho dielami je tu opäť s nápadom, ktorý nemôže ostať bez povšimnutia!

Svetlušky1

Japonskí fotografi pri svojej luminografickej práci nemuseli používať batérky, sviečky či malé led-lampy. Pred ich statívom totiž tancovala a svetlom kreslila samotná príroda. Pozrite si neuveriteľné fotky čarovných svetlušiek, ktoré sa hrali pri Japonskom mestečku Maniwa.

FOTKA ZA VIAC AKO 4 milióny dolárov

Verili by ste, že táto fotografia od Andreasa Gurského sa predala za 4,33 miliónov dolárov?

Ako sa tvárite, keď sa vyľakáte? Zábavne.

Prechádzali ste sa niekedy po strašidelnom zámku? Ako ste sa asi tvárili? Tieto fotografie Vám o tom sprostredkujú skvelú predstavu.

Všetci tam raz prídeme

Simon Høgsberg: 100 meters of existence

V originálnom názve "We're All Gone Die" a s podtitulom "100 metrov existencie" - to je projekt dánskeho fotografa na voľnej nohe Simona Høgsberga.

Tonbogirl: štýl ulice

Tonbogirl: photography

Mladá slovenská bloggerka brázdi ulice slovenských a zahraničných miest a všíma si všetko zaujímavé, netradičné, štýlové či klasické, ale v prvom rade módne a lahodiace oku. Inšpiratívne uhly pohľadu, náhodné aj plánované stretnutia s ľuďmi, ktorí prinášajú do našej sivej a fádnej reality trochu tej farebnosti a vzrušenia.

Najťažšie na tom je to čakanie...

Arin Fishkin: Delayed Gratification

Najšťastnejšie miesto na zemi, ale od vášho uspokojenia vás delia nekonečne dlhé hodiny čakania, ktoré sa snažila zachytiť vo svojej eseji fotografka a dizajnérka Arin Fishkin.

Nezabudnite - to naozajstné štastie na vás čaká v rade na Disneyland!

Pohyblivé fotografie, ktoré vás prekvapia

Jamie Beck, Kevin Burg

Newyorský fotograf Jamie Beck a webdesignér Kevin Burg vytvorili sériu zaujímavých a fascinujúcich fotografií, ktoré okrem ostatných charakteristík zaujímavej fotografie obsahujú aj - skutočný pohyb.

Umenie čiernej a bielej

Joel Tjintjelaar: Art of black and white

Joel Tjintjelaar zvykne hovoriť, že zachytiť farby je fotografovanie, kdežto zaznamenať niečo len v odtieňoch čiernej a bielej je umenie. Týmto spôsobom sa pokúša reflektovať svoje vnímanie objektov, situácií a ľudí, ktorých fotografuje. Technika je preňho len prostredníkom k duši umelca, ktorý cez ňu komunikuje svoj vnútorný imaginatívny svet.

Martin Parr v Prahe

Marint Parr: Assorted Cocktails

V pražskom centre DOX sa až do 16. mája koná výstava britského dokumentaristu Martina Parra pod názvom Assorted Cocktails. Tento kritik konzumnej spoločnosti, ktorý podľa svojich vlastných slov "nefotí tretí svet, ale ten prvý", sa vypracoval na jedného z najznámejších a najúspešnejších predstaviteľov fotografického dokumentu, ktorý tento žáner stále dokáže posúvať ďalej.

RSS icon RSS

1987 amazónsky prales americký portrét anlógova fotografia Annie Leibovitz aranžovanie ateliér autá Bang Bang Club biznis blog Blog blogy Bojnice celebrity Českoskovensko cestovateľská fotografia Daily Mail dcéry dejiny fotografie deti digitálna fotografia diskusie divoká príroda dobové dokument dokumentaristika Dušan Knapa dvojitá expozícia ekológia experiment fashion and beauty film fotoaparát fotograf fotografia fotografie fotografky fotografovanie fotoséria fotovíkend glamour gragfika Greg Marinoviche grimasy historické hlášky hnev hory hrôzostrašné humor Ilustrácie ilúzia indiánsky kmeň James Nachtwey Jamie Beck Jan Saudek jedinečnosť Joao Silva Ken Oosterbroek Kevin Burg Kevin Carter klienti konceptuálne umenie kontroverznosť krajania krajina krajinárska fotografia kraslice kresťanstvo kurz kvety laici vs profesionáli lektorka ľudskosť matky moderná doba módna fotografka náhoda National Geographic nehoda Nithin Rao Kumblekar ocenenia odkaz ohrozené druhy osobnosti osudy outdoor párová fotografia photoshop Photoshop podobnosť pohyblivé fotografie portrét portréty pravda príroda profesionálna fotografia profil Profil projekt prvotina Rajecká dolina realita reportáž reportážna fotografia retuš rituály rodičia selfie šibačka slávne slovania Slovensko sociálne siete sociálno - kritické témy sociálny experiment staré strašidelné supermodelky súťaž súťaže svetoví autori svetoví fotografi symbióza Tadžikistán televízia Toskánsko tradície turistika úprava úsmevné situácie vajíčka Vanda Mesiariková Veľká noc Vietnam vlastný štýl vtipné video výhra výlet výstraha wokrshop zásnubná zavádzanie záznam žena ženy životopisný film znečistenie zvieratá zvyky

Pravidelne vám vo fotobežníku budeme predstavovať známych i menej známych fotografov zo Slovenska, Čiech a celého sveta. Sprostredkujeme vám informácie o výstavách, seminároch a stretnutiach s fotografmi. Tiež vám budeme predstavovať zaujímavé fotografické knihy alebo novinky zo sveta fotografickej techniky... a to samozrejme nie je všetko!

Kľúčové slová

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31