Blog


Visegrad Fund
1

 “Projekt je hlavne o poctivosti. Dnešná spoločnosť nám prikazuje ako máme vyzerať, ako sa máme správať. Ak sa líšiš od týchto štandardov, sme súdení, zosmiešňovaní, v horších prípadoch mučení, ba dokonca usmrtení. Začal som tento projekt, aby som otvoril brány komunikácie a za víziou dopomôcť ľuďom vidieť a prijímať rozmanitosť s otvorenou mysľou a srdcom.”

2

Robert Jahns je fotograf, ktorý však viac času trávi za počítačom úpravou svojich fotiek, než ich zaobstarávaním. Robertove fotky však vyzerajú naozaj reálne - a to napriek tomu, čo vidíte.

Miles Morgan/Barcroft Media

Väčšina z nás by sa otočila a bežala keby sme mali čeliť vybuchujúcej sopke. Ale jeden nebojácny fotograf sa pri hľadaní dokonalého záberu priblížil až k roztavenej láve chŕliacej sa z krátera. Miles Morgan bol len jeden meter od zdroja erupcií, keď nafotil niektoré z týchto neuveriteľných snímkov sopky Kilauea na Havaji.

1

Posledný projekt fotografa Phillipa Toledana sa venuje jednotlivcom, ktorí investovali veľké peniaze do plastických operácií. Jeho zbierka snímkov ukazuje, kam až túžba po dokonalom zovňajšku môže zájsť. Títo ľudia majú za sebou niekoľko celkom zbytočných operácií, pri ktorých nielen
riskovali svoj život, ale taktiež si vďaka nim vyslúžili posmech a úžas okolia. Niektorí z nich sa dokonca pre svoj neprirodzený vzhľad stali svetovou celebritou. Pozrite sa...

HISTORICKÉ KRIMI ZÁBERY PREVTELENÉ DO DNEŠNÝCH FOTOGRAFIÍ

V tejto sérii fotografii s názvom New York City: Vtedy a teraz, fotograf a historik Marc Hermann spája čierno-biele historické fotografie s dnešnými farebnými zábermi tých istých miest. Čaro fotografií nespočíva len v ich presnom umiestnení. Historické zábery zachytávajú okamihy a celkový obsah kriminálneho sveta z polovice 20.storočia v meste New York. 

Foto: Vyacheslav Mishchenko

Talentovaný ukrajinský fotograf prírody, Vyacheslav Mishchenko, má skutočný cit pre fotenie. Dokazujú to zábery, ktoré predstavujú miniatúrne prírodné svety a transformujú ich na našu úroveň. Jednoducho.. ukazujú nám svet, akoby sme sa naň pozerali očami mravca, slimáka či malej jašteričky.

“Ako dieťa ma môj otec naučil hľadať huby v okolí nášho domu a pritom sme vždy naraziť na rôzne druhy chrobákov a iných stvorení,” povedal autor pre Daily Mail. “Keď som bol starší a môj záujem o fotografiu rástol, rozhodol som sa tieto magické scény zachytiť foťákom.”

foto: Exploring Light Photography

Príroda je krásna vec. O tom niet žiadnych pochýb. Existuje však mnoho miest, ktoré sa tak trochu vymykajú. Svedčia o tom aj nasledujúce obrázky, ktoré dal dokopy magazín Bored Panda. Magické chodníky, obkľúčené stromami – či už sú dielom náhody alebo rúk šikovných záhradníkov, ide o magické miesta, ktoré pútajú našu pozornosť a vyvolávajú túžbu prejsť sa skrz ne. Krása!

Kreatívna mamička na materskej dovolenke fotí svoje deti

Ak ste na materskej dovolenke, začnete vymýšľať rôzne veci, ktoré by vás za iných okolnosti nenapadlo robiť.

27 kreatívných fotografií kvapky vody

Úžasné fotografie kvapky vody. Pozrite si ich pozorne, je v nich oveľa viac, než len to, čo vidíte na prvý pohľad.

John Maloof kúpil krabicu plnú negatívov na miestnej aukcii za 380 dolárov

John Maloof kúpil 10,000 nevyvolaných negatívov na miestnej aukcii a tým objavuje veľmi nadanú Street fotografku z polovice 20. storočia.

RSS icon RSS

1987 amazónsky prales americký portrét anlógova fotografia Annie Leibovitz aranžovanie ateliér autá Bang Bang Club biznis blog Blog blogy Bojnice celebrity Českoskovensko cestovateľská fotografia Daily Mail dcéry dejiny fotografie deti digitálna fotografia diskusie divoká príroda dobové dokument dokumentaristika Dušan Knapa dvojitá expozícia ekológia experiment fashion and beauty film fotoaparát fotograf fotografia fotografie fotografky fotografovanie fotoséria fotovíkend glamour gragfika Greg Marinoviche grimasy historické hlášky hnev hory hrôzostrašné humor Ilustrácie ilúzia indiánsky kmeň James Nachtwey Jamie Beck Jan Saudek jedinečnosť Joao Silva Ken Oosterbroek Kevin Burg Kevin Carter klienti konceptuálne umenie kontroverznosť krajania krajina krajinárska fotografia kraslice kresťanstvo kurz kvety laici vs profesionáli lektorka ľudskosť matky moderná doba módna fotografka náhoda National Geographic nehoda Nithin Rao Kumblekar ocenenia odkaz ohrozené druhy osobnosti osudy outdoor párová fotografia photoshop Photoshop podobnosť pohyblivé fotografie portrét portréty pravda príroda profesionálna fotografia profil Profil projekt prvotina Rajecká dolina realita reportáž reportážna fotografia retuš rituály rodičia selfie šibačka slávne slovania Slovensko sociálne siete sociálno - kritické témy sociálny experiment staré strašidelné supermodelky súťaž súťaže svetoví autori svetoví fotografi symbióza Tadžikistán televízia Toskánsko tradície turistika úprava úsmevné situácie vajíčka Vanda Mesiariková Veľká noc Vietnam vlastný štýl vtipné video výhra výlet výstraha wokrshop zásnubná zavádzanie záznam žena ženy životopisný film znečistenie zvieratá zvyky

Pravidelne vám vo fotobežníku budeme predstavovať známych i menej známych fotografov zo Slovenska, Čiech a celého sveta. Sprostredkujeme vám informácie o výstavách, seminároch a stretnutiach s fotografmi. Tiež vám budeme predstavovať zaujímavé fotografické knihy alebo novinky zo sveta fotografickej techniky... a to samozrejme nie je všetko!

Kľúčové slová

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31