Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
3

Módny fotograf Ian Pettigrew bol v polovici cesty písania knihy o cystickej fibróze, keď si uvedomil, že väčšina pacientov vylíčených v knihe je ženského pohlavia. Rozhodol sa preto vytvoriť fotosériu nazvanú Slané dievčatá: Ženy cystickej fibrózy (ochorenie je spôsobené poruchou prenosu iónov a solí cez bunkovú membránu, preto "slané" dievčatá.) Posolstvom projektu je hlavne to, aby sa ľudia cítili krásni vo vlastnej koži. "I ženy bez jaziev to majú v dnešnej digitálnej dobe ťažké, čo potom tie, ktoré dospievajú s obrovskými jazvami po bruchu alebo jazvami z transplantácií," povedal fotograf pre Huffington Post. Fotografie sú otvorené, pravdivé a snažia sa ukázať ako ženy môžu zostať pozitívne i napriek hrozivému ochoreniu.

1

Portréty všetkých novorodencov od fotografa Christiana Berthelotoma vznikli len niekoľko sekúnd po tom, ako prišli na svet. Všetky detičky sa narodili cisárskym rezom a práve preto sa volá séria portrétov Cesar. Možno vám prídu tieto obrázky príliš surové a nepríjemné, ale presne o to v nich ide.

1

Tieto krásne dvojičky vyrastajúce na Islande navštevuje každý rok umelecký fotograf z Japonska Ariho Inaoka. Tento fotograf ich navštevuje každé leto a to už od roku 2006, keď mali len 6 rokov. Prišli na castingové fotenie ktoré Ariho organizoval. Vybral si ich a začali spolu pracovať na fotografiách. Dúfa, že ich spolupráca bude trvať aj naďalej lebo je s nimi veľmi spokojný a je nadchnutý z toho ako sestry medzi sebou komunikujú. Sestry sú stále spolu, nikdy sa nebili a tráviť pri nich čas je ukludňujúce, ale pritom aj divné. Ariho ešte nikdy nevidel také silné spojenie medzi dvoma ľudmi.

MG_1187-1024x628

Slovenský fotograf a grafik Peter Majkut dokumentoval počas uplynulých troch rokov okrem iného aj Spišský hrad. Stredoveká zrúcanina je považovaná za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy.

1

Sú autormi tých najslávnejších fotografií na svete. Väčšinu z nich ste už určite videli a dobre ich poznáte. Fotografi, ktorí boli v právnom momente na správnom mieste a dokázali zvečniť dokonalý moment, sú však pre nás laikov úplne neznámymi tvárami.

Jak dnešní středoškoláci vidí závislost?

Tisková zpráva 12.2.2015

Nová umělecká soutěž ART ROOM podpořená Visegrádským fondem slavila úspěch v Čechách i na Slovensku.

Pořadatelé Open-air FOTO festivalu spolu s odbornými garanty SUPŠ sv. Anežky České a slovenskou AKF, vyhlásili v loňském roce uměleckou soutěž ART ROOM, která má za cíl představit mladé talenty výtvarného umění široké veřejnosti.

Ukrajinská fotografka oživuje rozprávky cez kúzelné portréty žien so zvieratami

Inšpirácia rozprávkovými príbehmi a starými legendami počas tvorby módnych foto sérií, nie je nič neobvyklé. Len málokedy to však dopadne tak dobre, ako v tomto prípade. Autorkou nasledujúcich záberov je ukrajinská fotografka so sídlom v New Yorku, Anita Anti. Krásne portréty žien, ktoré pulzujú magickou energiou a melanchóliou, nás dostali.

Snáď sa pokocháte i vy. Tu sú!

ART ROOM 2015 - umelecká súťaž stredných a vyšších škôl

Open-air FOTO festival vyhlasuje v spolupráci s Akadémiou Kreatívnej fotografie (odborný garant pre SR) a Strednou umeleckopriemyselnou školou sv. Anežky Českej v Českom Krumlove (odborný garant pre ČR) a) medzinárodnú súťaž ART ROOM 2015.

1

O probléme globálneho znečisťovania vieme všetci. Hovorí sa o tom viac než dosť. Ťažko si však uvedomujeme fakt, že k nemu prispievame aj my. Týka sa to nás všetkých. Fotograf Gregg Segal z Kalifornie je autorom portrétov, kde zachytáva ľudí, ležiacich v odpadkoch, ktoré vyprodukovali za jeden jediný týždeň.

Správne svetlo spolu s krásnou krajinou dokážu zázraky

Farebné dych berúce krajiny vyplnené dramatickým svetlom sa vám môžu zdať až nereálne. Nie je to však žiaden Photoshop, len dobré načasovanie v spojení s krásnou prírodou a správnym svetlom.

RSS icon RSS

1987 amazónsky prales americký portrét anlógova fotografia Annie Leibovitz aranžovanie ateliér autá Bang Bang Club biznis blog Blog blogy Bojnice celebrity Českoskovensko cestovateľská fotografia Daily Mail dcéry dejiny fotografie deti digitálna fotografia diskusie divoká príroda dobové dokument dokumentaristika Dušan Knapa dvojitá expozícia ekológia experiment fashion and beauty film fotoaparát fotograf fotografia fotografie fotografky fotografovanie fotoséria fotovíkend glamour gragfika Greg Marinoviche grimasy historické hlášky hnev hory hrôzostrašné humor Ilustrácie ilúzia indiánsky kmeň James Nachtwey Jamie Beck Jan Saudek jedinečnosť Joao Silva Ken Oosterbroek Kevin Burg Kevin Carter klienti konceptuálne umenie kontroverznosť krajania krajina krajinárska fotografia kraslice kresťanstvo kurz kvety laici vs profesionáli lektorka ľudskosť matky moderná doba módna fotografka náhoda National Geographic nehoda Nithin Rao Kumblekar ocenenia odkaz ohrozené druhy osobnosti osudy outdoor párová fotografia photoshop Photoshop podobnosť pohyblivé fotografie portrét portréty pravda príroda profesionálna fotografia profil Profil projekt prvotina Rajecká dolina realita reportáž reportážna fotografia retuš rituály rodičia selfie šibačka slávne slovania Slovensko sociálne siete sociálno - kritické témy sociálny experiment staré strašidelné supermodelky súťaž súťaže svetoví autori svetoví fotografi symbióza Tadžikistán televízia Toskánsko tradície turistika úprava úsmevné situácie vajíčka Vanda Mesiariková Veľká noc Vietnam vlastný štýl vtipné video výhra výlet výstraha wokrshop zásnubná zavádzanie záznam žena ženy životopisný film znečistenie zvieratá zvyky

Pravidelne vám vo fotobežníku budeme predstavovať známych i menej známych fotografov zo Slovenska, Čiech a celého sveta. Sprostredkujeme vám informácie o výstavách, seminároch a stretnutiach s fotografmi. Tiež vám budeme predstavovať zaujímavé fotografické knihy alebo novinky zo sveta fotografickej techniky... a to samozrejme nie je všetko!

Kľúčové slová

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31