Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
Ako vyzerala Veľká noc na Slovensku pred 50 rokmi

Dnes celé Slovensko oslavuje Veľkonočný pondelok, ktorý je už tradične spojený s množstvom vody a so šibaním, kraslicami i malými štamprlíkmi na zdravie :-) Hoci v dnešnej dobe sú tieto tradičné veľkonočné rituály sprofanované a robené hlavne pre zábavu, kedysi mali oveľa väčší význam - a nebolo tomu až tak dávno. Príkladom je i príbeh pani Márie Ďurdinovej z Veľke  Čause (okres Prievidza) spred päťdesiatich rokov, ktorá ročne vyrábala niekoľko tisíc kraslíc, ktoré sa vyvážali i do Ameriky.

Staré fotografie, z ktorých idú zimomriavky po chrbte

Fotografie sú nositeľmi odkazu a emócií. Dokážu rozosmiať, potešiť, zabolieť, zneistieť i - vystrašiť. Posledný prípad je skoncentrovaný v tomto súbore fotografií, ktoré sú jednoducho - strašidelné. Pravdepodobne nie všetky fotografie sú výtvorom starších generácií fotografov, ale musíme uznať, že originalita a nápaditosť im naozaj nechýba ;-)

Filmy o fotografoch, ktoré by ste mali rozhodne vidieť

Mnohokrát svet pozná nadčasové a jedinečné fotografie, ktoré sú známe mladým i starým. Ale čo ľudia, ktorí ich vytvorili? Aký bol ich príbeh? Mená a životy tých, ktorí zachycovali mnohokrát prelomové chvíle v našej spoločnosti, o tých vie málokto. Našťastie tieto inšpiratívne osudy známych fotografov môžeme poznať aj vďaka filmom, ktoré o nich boli natočené. Dnes Vám prinášame tri životopisné svetové filmy a jeden bonus od našich susedov z Čiech, o fotografoch, ktorý (z)menili svet. 

5 najznámejších fotografiek sveta

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien by aj AKF rado vyjadrilo obdiv a úctu tejto nežnej polovici ľudstva. Preto sme pre Vás pripravili svieži článok, ktorý zahŕňa zoznam niekoľko najznámejších žien v oblasti fotografie, ktorú nepochybne obohatili svojim špecifickým a jedinečným uhlom pohľadu. Dámy, ste inšpiráciou a to či už stojíte pred objektívou, za ním, alebo len tak ste :-)

Módna fotografka vyobrazila najznámejšie autá prostredníctvom supermodeliek

Krásne ženy a drahé autá. Hriešna kombinácia pre fantázie mnohých mužov :-) Módna fotografka Viktorija Pashuta žijúca v Los Angeles vytvorila vtipný i trochu provokujúci projekt, ktorý nazvala „Čo ak by autá boli supermodelkami“, ktorý bol uverejnený v debutovom čísle nového módne magazínu BASIC. Vo výsledku táto fotoséria znázorňuje 12 rozličných áut, každé a jedno absolútne odlišné od iného.

Dôkaz, že každá žena sa časom zmení na svoju matku

Desivé? :-) Vzhľadom na množstvo vtipov o svokrách a ženských predsavzatí "Nikdy nebudem ako moja mama!", trošku áno, ale inak sa vôbec nemôžeme čudovať. "Aká matka taká Katka", je pravidlo, ktoré sa zrejme len ťažko obchádza - minimálne po tej genetickej stránke. Týchto 5 kombinovaných portrétov, ktoré vytvoril Daily Mail, to dokazuje celkom jasne. Vďaka zachytenej fyzickej podobnosti matiek s ich dcérami sú výsledky priam šokujúce. :-) Ale veď napokon - vždy môžeme byť obrazom toho dobrého v našich rodičoch a na tom, čo nás hnevalo (výzorovo i v chovaní), sa môžeme poučiť, a urobiť to po svojom. A v tom, čo sa nedá zmeniť, aspoň môžeme trénovať sebalásku! :-) Či?

RSS icon RSS

1987 amazónsky prales americký portrét anlógova fotografia Annie Leibovitz aranžovanie ateliér autá Bang Bang Club biznis blog Blog blogy Bojnice celebrity Českoskovensko cestovateľská fotografia Daily Mail dcéry dejiny fotografie deti digitálna fotografia diskusie divoká príroda dobové dokument dokumentaristika Dušan Knapa dvojitá expozícia ekológia experiment fashion and beauty film fotoaparát fotograf fotografia fotografie fotografky fotografovanie fotoséria fotovíkend glamour gragfika Greg Marinoviche grimasy historické hlášky hnev hory hrôzostrašné humor Ilustrácie ilúzia indiánsky kmeň James Nachtwey Jamie Beck Jan Saudek jedinečnosť Joao Silva Ken Oosterbroek Kevin Burg Kevin Carter klienti konceptuálne umenie kontroverznosť krajania krajina krajinárska fotografia kraslice kresťanstvo kurz kvety laici vs profesionáli lektorka ľudskosť matky moderná doba módna fotografka náhoda National Geographic nehoda Nithin Rao Kumblekar ocenenia odkaz ohrozené druhy osobnosti osudy outdoor párová fotografia photoshop Photoshop podobnosť pohyblivé fotografie portrét portréty pravda príroda profesionálna fotografia profil Profil projekt prvotina Rajecká dolina realita reportáž reportážna fotografia retuš rituály rodičia selfie šibačka slávne slovania Slovensko sociálne siete sociálno - kritické témy sociálny experiment staré strašidelné supermodelky súťaž súťaže svetoví autori svetoví fotografi symbióza Tadžikistán televízia Toskánsko tradície turistika úprava úsmevné situácie vajíčka Vanda Mesiariková Veľká noc Vietnam vlastný štýl vtipné video výhra výlet výstraha wokrshop zásnubná zavádzanie záznam žena ženy životopisný film znečistenie zvieratá zvyky

Pravidelne vám vo fotobežníku budeme predstavovať známych i menej známych fotografov zo Slovenska, Čiech a celého sveta. Sprostredkujeme vám informácie o výstavách, seminároch a stretnutiach s fotografmi. Tiež vám budeme predstavovať zaujímavé fotografické knihy alebo novinky zo sveta fotografickej techniky... a to samozrejme nie je všetko!

Kľúčové slová

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31