Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
1

Portréty všetkých novorodencov od fotografa Christiana Berthelotoma vznikli len niekoľko sekúnd po tom, ako prišli na svet. Všetky detičky sa narodili cisárskym rezom a práve preto sa volá séria portrétov Cesar. Možno vám prídu tieto obrázky príliš surové a nepríjemné, ale presne o to v nich ide.

1

Tieto krásne dvojičky vyrastajúce na Islande navštevuje každý rok umelecký fotograf z Japonska Ariho Inaoka. Tento fotograf ich navštevuje každé leto a to už od roku 2006, keď mali len 6 rokov. Prišli na castingové fotenie ktoré Ariho organizoval. Vybral si ich a začali spolu pracovať na fotografiách. Dúfa, že ich spolupráca bude trvať aj naďalej lebo je s nimi veľmi spokojný a je nadchnutý z toho ako sestry medzi sebou komunikujú. Sestry sú stále spolu, nikdy sa nebili a tráviť pri nich čas je ukludňujúce, ale pritom aj divné. Ariho ešte nikdy nevidel také silné spojenie medzi dvoma ľudmi.

MG_1187-1024x628

Slovenský fotograf a grafik Peter Majkut dokumentoval počas uplynulých troch rokov okrem iného aj Spišský hrad. Stredoveká zrúcanina je považovaná za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy.

1

Sú autormi tých najslávnejších fotografií na svete. Väčšinu z nich ste už určite videli a dobre ich poznáte. Fotografi, ktorí boli v právnom momente na správnom mieste a dokázali zvečniť dokonalý moment, sú však pre nás laikov úplne neznámymi tvárami.

Jak dnešní středoškoláci vidí závislost?

Tisková zpráva 12.2.2015

Nová umělecká soutěž ART ROOM podpořená Visegrádským fondem slavila úspěch v Čechách i na Slovensku.

Pořadatelé Open-air FOTO festivalu spolu s odbornými garanty SUPŠ sv. Anežky České a slovenskou AKF, vyhlásili v loňském roce uměleckou soutěž ART ROOM, která má za cíl představit mladé talenty výtvarného umění široké veřejnosti.

Ukrajinská fotografka oživuje rozprávky cez kúzelné portréty žien so zvieratami

Inšpirácia rozprávkovými príbehmi a starými legendami počas tvorby módnych foto sérií, nie je nič neobvyklé. Len málokedy to však dopadne tak dobre, ako v tomto prípade. Autorkou nasledujúcich záberov je ukrajinská fotografka so sídlom v New Yorku, Anita Anti. Krásne portréty žien, ktoré pulzujú magickou energiou a melanchóliou, nás dostali.

Snáď sa pokocháte i vy. Tu sú!

RSS icon RSS

1987 amazónsky prales americký portrét anlógova fotografia Annie Leibovitz aranžovanie ateliér autá Bang Bang Club biznis blog Blog blogy Bojnice celebrity Českoskovensko cestovateľská fotografia Daily Mail dcéry dejiny fotografie deti digitálna fotografia diskusie divoká príroda dobové dokument dokumentaristika Dušan Knapa dvojitá expozícia ekológia experiment fashion and beauty film fotoaparát fotograf fotografia fotografie fotografky fotografovanie fotoséria fotovíkend glamour gragfika Greg Marinoviche grimasy historické hlášky hnev hory hrôzostrašné humor Ilustrácie ilúzia indiánsky kmeň James Nachtwey Jamie Beck Jan Saudek jedinečnosť Joao Silva Ken Oosterbroek Kevin Burg Kevin Carter klienti konceptuálne umenie kontroverznosť krajania krajina krajinárska fotografia kraslice kresťanstvo kurz kvety laici vs profesionáli lektorka ľudskosť matky moderná doba módna fotografka náhoda National Geographic nehoda Nithin Rao Kumblekar ocenenia odkaz ohrozené druhy osobnosti osudy outdoor párová fotografia photoshop Photoshop podobnosť pohyblivé fotografie portrét portréty pravda príroda profesionálna fotografia profil Profil projekt prvotina Rajecká dolina realita reportáž reportážna fotografia retuš rituály rodičia selfie šibačka slávne slovania Slovensko sociálne siete sociálno - kritické témy sociálny experiment staré strašidelné supermodelky súťaž súťaže svetoví autori svetoví fotografi symbióza Tadžikistán televízia Toskánsko tradície turistika úprava úsmevné situácie vajíčka Vanda Mesiariková Veľká noc Vietnam vlastný štýl vtipné video výhra výlet výstraha wokrshop zásnubná zavádzanie záznam žena ženy životopisný film znečistenie zvieratá zvyky

Pravidelne vám vo fotobežníku budeme predstavovať známych i menej známych fotografov zo Slovenska, Čiech a celého sveta. Sprostredkujeme vám informácie o výstavách, seminároch a stretnutiach s fotografmi. Tiež vám budeme predstavovať zaujímavé fotografické knihy alebo novinky zo sveta fotografickej techniky... a to samozrejme nie je všetko!

Kľúčové slová

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28