Blog

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
Filmy o fotografoch, ktoré by ste mali rozhodne vidieť

Mnohokrát svet pozná nadčasové a jedinečné fotografie, ktoré sú známe mladým i starým. Ale čo ľudia, ktorí ich vytvorili? Aký bol ich príbeh? Mená a životy tých, ktorí zachycovali mnohokrát prelomové chvíle v našej spoločnosti, o tých vie málokto. Našťastie tieto inšpiratívne osudy známych fotografov môžeme poznať aj vďaka filmom, ktoré o nich boli natočené. Dnes Vám prinášame tri životopisné svetové filmy a jeden bonus od našich susedov z Čiech, o fotografoch, ktorý (z)menili svet. 

5 najznámejších fotografiek sveta

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien by aj AKF rado vyjadrilo obdiv a úctu tejto nežnej polovici ľudstva. Preto sme pre Vás pripravili svieži článok, ktorý zahŕňa zoznam niekoľko najznámejších žien v oblasti fotografie, ktorú nepochybne obohatili svojim špecifickým a jedinečným uhlom pohľadu. Dámy, ste inšpiráciou a to či už stojíte pred objektívou, za ním, alebo len tak ste :-)

Vzácne fotky amazonského kmeňa, kde ženy koja zvieratá

Ľudia z kmeňa Awá-Guajá obývajú hlboký Amazonský prales a tak sa nemôžeme čudovať, že ich životy sú úzko späté z prírodou aj zvieratami. Dôkazom sú tieto fotografie fotografa Domenica Pugliesa, ktorý túto inšpirujúcu a výnimočnú symbiózu zachytil. V súčastnosti je na svete 350 ľudí z kmeňa Awá, mnohí z nich nikdy nezažili kontakt z vonkajším svetom.

Najťažšie na tom je to čakanie...

Arin Fishkin: Delayed Gratification

Najšťastnejšie miesto na zemi, ale od vášho uspokojenia vás delia nekonečne dlhé hodiny čakania, ktoré sa snažila zachytiť vo svojej eseji fotografka a dizajnérka Arin Fishkin.

Nezabudnite - to naozajstné štastie na vás čaká v rade na Disneyland!

Martin Parr v Prahe

Marint Parr: Assorted Cocktails

V pražskom centre DOX sa až do 16. mája koná výstava britského dokumentaristu Martina Parra pod názvom Assorted Cocktails. Tento kritik konzumnej spoločnosti, ktorý podľa svojich vlastných slov "nefotí tretí svet, ale ten prvý", sa vypracoval na jedného z najznámejších a najúspešnejších predstaviteľov fotografického dokumentu, ktorý tento žáner stále dokáže posúvať ďalej.

Miliarda na nákupoch

Milan Jaroš: Miliarda na nákupoch

"Je nedeľné popoludnie a pekingskou pobočkou nadnárodného obchodného reťazca prúdia tisíce ľudí. Niektorí si prišli kúpiť nový nábytok. Ďalší si so sebou priviedli stolára, ktorý vybraný výrobok pozrie, zmeria a urobí im ho za nižšiu cenu. Všetci si ale prišli nábytok vyskúšať, osahať, "oležať" - preto je tunajšia chaotická atmosféra neporovnateľná s tou v európskych pobočkách."

Serial No. 3817131

Rachel Papo: Serial No. 3817131

V Izraeli o tom vie každý, pre našinca to môže byť prekvapivé až šokujúce. Dovŕšením osemnásteho roku sú tamojšie ženy povolané na povinnú vojenskú službu, trvajúcu dva roky. Fotografka Rachel Papo, ktorá ju tiež musela absolvovať, si svoje služobné číslo prepožičala pre názov pôvabnej fotografickej eseje a zároveň aj diplomovej práce, zobrazujúcej každodenný život žien v izraelskej armáde.

Naozaj silné fotografie

Jane Fulton Alt: Surviving Cancer

Stránka americkej fotografky Jane Fulton Alt obsahuje veľa zaujímavých fotografií, avšak jej projekt Surviving Cancer, teda Prežiť rakovinu, je naozaj mimoriadne silným súborom, ktorý nepotrebuje žiaden ďalší komentár...

Portrét amerického masového konzumu

Chris Jordan

Ako asi vyzerá portrét amerického masového konzumu? Odpoveď na túto otázku hľadal aj americký fotograf Chris Jordan v rokoch 2003 až 2005. A našiel, fascinujúce obrazy masy - masy cigaretových ohorkov, mobilných telefónov, nabíjačiek, skla. Vznikli tak fascinujúce zábery, na ktoré sa môžete pozerať hodiny, a stále na nich nájdete niečo nové a zaujímavé.

RSS icon RSS

1987 amazónsky prales americký portrét anlógova fotografia Annie Leibovitz aranžovanie ateliér autá Bang Bang Club biznis blog Blog blogy Bojnice celebrity Českoskovensko cestovateľská fotografia Daily Mail dcéry dejiny fotografie deti digitálna fotografia diskusie divoká príroda dobové dokument dokumentaristika Dušan Knapa dvojitá expozícia ekológia experiment fashion and beauty film fotoaparát fotograf fotografia fotografie fotografky fotografovanie fotoséria fotovíkend glamour gragfika Greg Marinoviche grimasy historické hlášky hnev hory hrôzostrašné humor Ilustrácie ilúzia indiánsky kmeň James Nachtwey Jamie Beck Jan Saudek jedinečnosť Joao Silva Ken Oosterbroek Kevin Burg Kevin Carter klienti konceptuálne umenie kontroverznosť krajania krajina krajinárska fotografia kraslice kresťanstvo kurz kvety laici vs profesionáli lektorka ľudskosť matky moderná doba módna fotografka náhoda National Geographic nehoda Nithin Rao Kumblekar ocenenia odkaz ohrozené druhy osobnosti osudy outdoor párová fotografia photoshop Photoshop podobnosť pohyblivé fotografie portrét portréty pravda príroda profesionálna fotografia profil Profil projekt prvotina Rajecká dolina realita reportáž reportážna fotografia retuš rituály rodičia selfie šibačka slávne slovania Slovensko sociálne siete sociálno - kritické témy sociálny experiment staré strašidelné supermodelky súťaž súťaže svetoví autori svetoví fotografi symbióza Tadžikistán televízia Toskánsko tradície turistika úprava úsmevné situácie vajíčka Vanda Mesiariková Veľká noc Vietnam vlastný štýl vtipné video výhra výlet výstraha wokrshop zásnubná zavádzanie záznam žena ženy životopisný film znečistenie zvieratá zvyky

Pravidelne vám vo fotobežníku budeme predstavovať známych i menej známych fotografov zo Slovenska, Čiech a celého sveta. Sprostredkujeme vám informácie o výstavách, seminároch a stretnutiach s fotografmi. Tiež vám budeme predstavovať zaujímavé fotografické knihy alebo novinky zo sveta fotografickej techniky... a to samozrejme nie je všetko!

Kľúčové slová

Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31