Kurzy


Visegrad Fund
letna skola fotografia

Letná škola fotografie s AKF

Už rozmýšľaš, čo budeš robiť cez letné prázdniny? V skrini fotoaparát a pred sebou voľné letné večery? Spoj príjemné s užitočným a nauč sa cez leto fotiť v našej Letnej škole fotografie!

Letná Fotoškola AKF teraz za super letnú cenu 540€

za 88 hodín venovaných fotografii s najlepšími lektormi AKF. 

POZOR - LETNÁ FOTOŠKOLA NIE JE REKVALIFIKAČNÝ KURZ

 

Príjemná spoločnosť nadšencov fotografie s ktorými budeš tráviť spoločné chvíle zaručí kopec zábavy a príjemných zážitkov. Naviac to celé bude o tvojom najobľúbenejšom koníčku - fotografii. Od A po Z.

 

Čo o našej výuke fotografovania povedal študent Tomáš Bílka?

"Moje očakávania boli určite plne naplnené, dokonca by som povedal, že i viac, čo ma moc teší a motivuje k ďalšej tvorbe, nie len práci. Atmosféra v AKF bola úžasná a príjemne ma prekvapil príjemný prístup k nám, čo považujem ako pridanú hodnotu a povedal by som, že i niečo ako nadštandard. Najväčším prínosom boli skúsenosti v ateliéri a so svietením, dokonca ma prekvapujúco bavila i produktová časť, kedy sa dalo vyhrať so svietením ešte viac. Dostal som viacero podnetov tvoriť vlastné veci a zaujímať sa o fotografiu ešte viac a som vďačný, že som si mohol vyskúšať i veci, ktoré by som si sám neskúsil, alebo by mi pripadali nezaujímavé."

 

Autorka fotografie: Petra Budzáková

Autorka fotografie: Petra Budzáková

V zábave s priateľmi nájdeš vzdelanie

Letná večerná škola fotografie s AKF je určený pre všetkých začínajúcich a mierne pokročilých fotografov. Pre všetkých, ktorí chcú získať komplexné vedomosti v oblasti digitálnej fotografie a majú cez letné prázdniny čas a chuť baviť sa fotkou.

 

88 vyučovacích hodín

14 stretnutí. Vždy v pondelok a vo štvrtok večer počas letných prázdnin od 17.30 do 21.00 ti zabezpečí dostatok priestoru na rýchle napredovanie vo fotografii a k tomu pridaj niekoľko víkendových dní od 10.00 do 18.00 a získaš 88 vyučovacích hodín o fotografii. Pozornosť v Letnej škole fotografie s AKF venujeme nielen technickej stránke, mimoriadny dôraz kladieme aj na kreatívnu a obsahovú stránku

 

 

Cez letné prázdniny to je super! Ale prečo s AKF?

Fotografia nás baví každým kúskom tela. Lektori, ktorí ťa budú učiť sú buď profesionálni komerční fotografi, fotoreportéri aj s desiatkami rokov praxe ale aj vyštudovaní mgr. art. umelci. Mrkni sem. Zaručujeme ti, že s nami sa fotiť naozaj naučíš - ruku na to!

A druhý dôvod: peniaze! Ak by si vyskladal takýto balíček kurzov zaplatil by si zaň 930 €. Veľa, čo? Ale kompletný kurz Letná fotoškola s AKF ťa stojí iba 540 €. Ušetríš tak až 390 € a naviac nemusíš čakať na vypísanie ďalšieho termínu!

 

Aktuálny termín kurzu:

Začiatok: sobota, 15. júl 2017, 10.00 hod.

Koniec: štvrtok, 31. august 2017, 21.00 hod.

Alebo si stiahni rozpis termínov v pdf.

 

Tomáš Bílka v hodnotení pokračuje takto:

"Lektori, ktorí nás učili, boli naprosto skvelí. Úplne bez výhrad a som moc vďačný za to, že sme mali možnosť pracovať a učiť sa pod vedením napríklad Matta Rybanskeho a Viktora. S Mattom sme strávili väčšinu času a musím povedať, že bol úžasný úplne moja krvná skupina, čo sa prístupu k nám i foteniu týka, tak i k výuke ako takej. Určite by som toto vzdelanie odporučil a bez okolkov. Skvelý prístup, úžasní lektori, možnosti a naplnenie očakávaní."

 

Autor fotografie: Tomáš Bílka

Autor fotografie: Tomáš Bílka

Venovať sa budeme aj týmto témam:

Naučíš sa fotografovať

Zvládneš svoj fotoaparát, cez poloautomatické programy až po plný manuál.

 

Estetické pravidlá

Kompozičné pravidlá a práca so svetlom sú základom dobrej fotky. Bez toho to jednoducho nejde.

 

Autor fotografie: Daniel Knoška

Autor fotografie: Daniel Knoška

Portrét v prirodzenom svetle

Ľudia, ľudia, ľudia. Veď, čo je najčastejším motívom - ľudia. A v lete? Ľudia v prirodzenom svetle! Máme na to celú sobotu.

 

Adobe Lightroom

Bez postprodukcie to dnes vo fotke už nejde. Čakajú ťa 3 bloky vychytávok - s vymakanou a každou verziou lepšiou - aplikáciou Adobe Lightroom, na správu a úpravu fotiek.

 

Reportážna fotografia

Kráľovnou medzi fotografickými žánrami je reportáž. S nami sa dozvieš ako na to - veď správny reportér pre dobrú fotku urobí takmer čokoľvek.

 

Ateliér

Práca v ateliéri je stavebným kameňom kvalitnej fotky. Zdanlivo náročné sa s nami stane jednoduché a ľahko pochopiteľné.

 

Autorka fotografie: Petra Králiková

Autorka fotografie: Petra Králiková

Portrét v ateliéri

Ateliér už ovládaš - teraz sa zdokonalíš v jeho využití na fotenie krásnych ľudí.

 

Produktová fotografia

A v ateliéri ešte pridáme jednu lahôdku - produktovú fotku Jedla a Nápojov! 

 

Autor fotografie: Martin Diďák

Autor fotografie: Martin Diďák

 

 

 

 

 

 

Kedy sa budeme stretávať:

Super na tomto kurze je, že ho celý stihneš počas letných prázdnin. Doslovne. Pondelok a štvrtok počas letných prázdnin 2017, od 15. júla až do 31. augusta vrátane. Vždy o 17.30 do 21.00. Výhoda? No nebudeš sa pariť v tom najväčšom teple - tie chvíle radšej využi na prácu a iné nepodstatné záležitosti! Aby toho nebolo málo, ešte k programu pridáme zopár celých sobôt od 10.00 do 18.00. 

Máš lepší program na leto? 

 

Autorka fotografie: Ľubomíra Kuková

Autorka fotografie: Ľubomíra Kuková

 

Aktuálny termín kurzu:

Začiatok: pondelok, 15. júl 2017, 10.00 hod.

Koniec: štvrtok, 31. august  2017, 21.00 hod.

Alebo si stiahni rozpis termínov v pdf.

 

Cena kurzu: 540 €

Alebo na tri splátky po 200 €.

 

Dôležité:

Aby si sa uistil, že naše správy pre teba neskončia v spamovom koši, pridaj si prosím adresu info@akf.sk do svojho adresára. Ďakujem!

 

Z organizačných dôvodov je nutné poslať prihlášku najneskôr do 24 hodín pred kurzom. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktuj telefonicky.

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!