Kurzy

Najbližšie kurzy:


Visegrad Fund
FotoPotulky Bratislavou - Hľadanie svetla

FotoPotulky Bratislavou - Hľadanie svetla

Street fotografia. Hľadanie svetla. Reportážna fotografia. Pre dobrú fotografiu totiž netreba ísť až do Paríža (aj keď to pomôže), či nedaj bože New Yorku. Bratislava je mesto, ktoré mieša všetky ingrediencie, z ktorých sa dobrá fotka skladá. Víkendová fotoprechádzka Bratislavou so skúsenou fotografkou a lektorkou Dominikou Jackuliakovou

Cena kurzu: 90 €

Viac ako 9 vyučovacích hodín počas víkendového dňa.

 

Tentokrát celodenné a cez víkend.

 

O kurze

Street fotografia. Hľadanie svetla. Reportážna fotografia. Pre dobrú fotografiu totiž netreba ísť až do Paríža, či nedaj bože New Yorku. Bratislava je mesto, ktoré ponúka širokú škálu prostredí, v ktorých môžu vzniknúť Vaše originálne fotografie. Tou najdôležitejšou zložkou je totiž svetlo. Počas celodenného fotografovania v centre mesta spolu nájdeme niekoľko odlišných charakterov Bratislavy. Prejdeme sa historickým centrom, štvrťami s modernou architektúrou, po oboch brehoch rieky Dunaj, až na miesta o ktorých ste možno ani netušili. Nebudeme si všímať len objekty, okrem fotografovania architektúry a mestského detailu budeme pozorovať najmä život v uliciach mesta – teda ľudí. Na koniec našej prechádzky teplé podvečerné svetlo zapadajúceho slnka okrášli ulice. Pozrieme sa na život v Bratislave skrášlený svetlom. To bude naša street fotka so stíhaním svetla v našom obľúbenom meste.

Máme radi Bratislavu:) a chceme vám ju ukázať v tom najlepšom svetle!

Ako inšpiráciu si prosím pozrite napríklad toto.

 

Čo ma na kurze čaká

Dominika Vám ako skúsený fotograf ráno v Ateliéri AKF, krátkou prednáškou najskôr vysvetlí základné pravidlá. Následne nás prevedie zákutiami tej krajšej, staršej ale aj novšej časti Bratislavy. Vstúpime na miesta, kde by si sa možno neodvážili a vďaka tomu uvidíte Bratislavu ale najmä jej život v novom svetle. Doslovne. V uliciach mesta strávime obed a až do stmievania budeme stíhať svetlo. Večer nás čaká spoločná konzultácia vytvorených diel, už v pohodlí ateliéru.

 

Zvláštna ponuka

Ak na Fotopotulky pritiahnete ešte jednoho parťáka, dostanete zľavu 20€.

Ak prídete druhý krát, dostanete zľavu 20€. Beriete?

 

Čo si na kurz priniesť

Stačí fotoaparát s nabitou batériou a dostatok miesta na pamäťovej karte. Ak ste ostýchavý, vezmite si dlhé sklo. Ak ste radi v centre deja, vezmite si krátke sklo. Najlepšie však bude, ak budete mať obe:)

 

Čo by ste mali pred týmto kurzom vedieť

Mali by ste ovládať prácu so svojim fotoaparátom. Ale nebojte, Dominika vám rada a s úsmevom poradí.

Ideálne je ak už ovládate základy fotografie.

 

Kde sa stretneme

Stretneme sa v našom ateliéri na Mickiewiczovej 2 v Bratislave.

 

Dôležité:

Aby ste sa uistili, že naše správy neskončia v spamovom koši, prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!

Z organizačných dôvodov je nutné poslať prihlášku najneskôr do 24 hodín pred kurzom. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktuj telefonicky.

BRATISLAVA-foto-vychadzka-po-Bratislave-na-sklonku-dna

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!