Kurzy


Visegrad Fund
fotografovanie paru, leto, vanda

Foto: Vanda Mesiariková, lektorka kurzu

Workshop Zásnubná fotografia - Párová fotografia v letnom šate

Poď si s nami vyskúšať fotografovanie zaľúbeného páru v nádherných Bojniciach. Začneme inšpiráciou, pokračovať budeme fotografovaním. Využijeme denné svetlo a v podvečer dňa aj západ slnka a mestské osvetlenie v nádherných a romantických Bojniciach. Plus retuš vo Photoshope so skúsenou retušérkou.

Cena: 120€

O kurze

Tajomstvo portrétu si už zvládol a teraz rozmýšlaš kam sa posunúť? Radi ti pomôžeme prekonať aj tento problém. Párová, takzvaná "zásnubná" fotografia. Ďaľší level portrétnej fotky - dvojportrét. Dvojitá dávka emócií, dvojitá práca s fotografovanou osobou.

Špeciálna ponuka: Workshop bude na druhý deň pokračovať 4 hodinovou lekciou softwérových úprav v aplikácii Adobe Photoshop. Pre účastníkov WS za zvýhodnenú cenu 30 €.

 

Čo ťa na kurze čaká

 • zasnubna fotografia Vanda M 09
  cieľom workshopu je naučiť sa zachytiť emócie zaľúbenej dvojice
 • vyskúšate si základné pózovanie páru
 • kam s rukami fotografovaných osôb
 • povieme si ako zabezpečiť pohodu pri fotografovaní
 • fotografovať budeme najmä vonku, v prirodzenom svetle
 • naučíš sa správne používať odrazové dosky
 • v podvečer dňa využijeme zapadajúce slnko
 • neskôr aj pouličné osvetlenie

 

Prvý deň - Zaľúbený pár - fotografovanie

Stretneme sa o 11.00 v ateliéri v Bojniciach. Očakávať vás bude Vanda Mesiariková, profesionálna fotografka. Začínať budeme samozrejme teoretickým úvodom a uvidíte aj množstvo motivačných obrázkov.

Fotografovať zaľúbený pár budeme v prírode v blízkom okolí Bojníc a spolu sa pokúsime nájsť vhodný výhľad na romantickú ikonu mesta - Bojnický zámok. Fotografovať budem až do neskorého večera, tak aby sme zachytili pár aj počas západu slnka. Bez západu by predsa romantika bola iba polovičná :) Končiť budeme v nádhernej aleji priamo v centre Bojníc pod Bojnickým zámkom. Zvyšok dňa, približne do 22.30 venujeme konzultáciám vytvorených záberov.

 

Druhý deň - Zaľúbený pár - softenie

Je venovaný softvérovému spracovaniu fotografií. Od 10.00 - 14.00. Začneme výberom, ten je veľmi dôležitý. Čakajú ťa tieto témy:

 • swap head - určite to poznáte - na tejto fotke sú obidvaja nádherný ale jeden sa pozerá bokom :( Vieme ako na opravu
 • retuš cez vrstvy - mocný nástroj Photoshopu
 • vyhladzovanie
 • kolorovanie
 • doostrovanie
 • exportovanie súborov rôznych veľkostí pre rozličné použitie

Vanda ako skúsený profesionálny retušér ti prezradí množstvo tipov a uľahčení pracovných postupov...

 

Pri zakúpení kompletného workshopu získaš zľavu 20 €, ktoré môžeš použiť na kúpu novej rýchlejšej a väčšej pamäťovej karty!

 

Komu je kurz určený

Fotografom, ktorý majú už čoto nafotené. Fotografom, ktorý sa zaujímajú o fotografovanie portrétu. V tomto prípade dokonca dvojportrétu. Vítaný je samozrejme každý so záujmom o niečo nové.

 

Čo by som mal pred týmto kurzom vedieť

Mali by ste ovládať svoj fotoaparát. Samozrejme, náš lektor vám rád pomôže, lekcia je však určená pre fotografov s aspoň základnými znalosťami práce s fotoaparátom.

 

Čo si mám na kurz priniesť

Fotoaparát s nabitou batériou, prázdnu pamäťovú kartu, chuť zlepšovať sa. Pomôže aj písací blok a pero, na začiatku lekcie budeme šíriť dobré rady:) Ak máte odrazné dosky, prineste si aj tie.

Pre účasť na lekcii softenia vo Photoshope, by ste si mali priniesť notebook s nainštalovanou aplikáciou Photoshop. Základná znalosť s vrstvami v tomto programe je podmienkou.

 

Z organizačných dôvodov je nutné poslať prihlášku najneskôr do 24 hodín pred kurzom. V prípade objednávky "na poslednú chvíľu" nás prosím kontaktujte telefonicky.

Termíny kurzov a objednávky

Ľutujeme, ale pre tento kurz momentálne nemáme žiadne voľné termíny.

Dôležité: Aby ste sa uistili, že naše správy pre Vás neskončia v spamovom koši,
prosím, pridajte si adresu info@akf.sk do Vášho adresára. Ďakujeme!